Parrot Connected Toys – zabawki, które jeżdżą, skaczą i latają

W dzisiejszych czasach kupno ciekawej zabawki wiąże się z wybieraniem spośród tysięcy ofert. Producenci prześcigają się w pomysłach na coraz lepsze i bardziej interesujące zabawki. Firma Parrot, znana nie tylko z produkcji zabawek (klik), zaprezentowała 2 nowe zabawki – Parrot MiniDrone i Parrot Jumping Sumo.

MiniDrone to nieduży dron, którym można sterować za pomocą smartfona czy tabletu z wykorzystaniem łączności Bluetooth 4.0 (Low Energy). Jak zapewnia producent dzięki wykorzystaniu wielu sensorów i funkcji autopilota jest to najłatwiejszy do sterowania kwadrokopter na rynku. Małe wymiary, niska masa oraz mocne silniki pozwalają mu latać z dużymi prędkościami i wykonywać skomplikowane ewolucje w powietrzu.

Parrot  MiniDroneMożliwe jest również podłączenie do drona ultralekkich kół, dzięki którym będzie mógł wspinać się po ścianach, poruszać po suficie, a po ich zdalnym odłączeniu może wrócić do fazy lotu. Parrot  MiniDrone

Parrot MiniDrone został nagrodzony wieloma nagrodami m.in. nagrodą targów CES 2014 za innowacje w kategorii bezprzewodowych akcesoriów do telefonu, Popular Mechanics Editors’ Choice Award, Best of CES 2014 Finalist Award portalu Digital Trends, Best Tech Award portalu Mashable. Parrot  MiniDroneJumping Sumo to robot sterowany za pomocą smartfona lub tabletu z wykorzystaniem sieci Wi-Fi 2,4 GHz lub 5 GHz. Urządzenie wyposażone jest w żyroskop i akcelerometr. Może się obracać, skręcać o 90 stopni z dużą precyzją i prędkością. Za sprawą specjalnego ogona robot może skakać na wysokość 80 cm lądując na kołach.

Parrot  Jumping SumoRozstaw kół robota można regulować w celu zmiany precyzji wykonywania akrobacji, prędkości i stabilności. Wbudowana kamera pozwala śledzić obraz przed robotem na ekranie sterującego smartfona czy tabletu.

Parrot  Jumping SumoParrot Jumping Sumo otrzymało wiele nagród m.in. nagrodę targów CES 2014 za innowacje w kategorii sprzętu do gier i akcesoriów, Popular Mechanics Editors’ Choice Award, nagrodę Best of CES 2014 portalu Tom’s Guide, nagrodę Best of CES 2014 w kategorii najlepszego gadżetu portalu Gotta Be Mobile.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .