Oyer – przenośna suszarka do ubrań

Oyer to urządzenie mające zastąpić współczesne, zajmujące dużo miejsca suszarki do ubrań. Pralki mimo opcji odwirowywania nie są w stanie odprowadzić z ubrań całej wody, więc tak prosta czynność jak suszenie ubrań od setek lat pozostaje niezmienna w swojej formie. Kraje Azjatyckie gdzie mieszkania są niekiedy zbyt małe aby wydzielić osobną przestrzeń na suszarnię, często oferują widoki ubrań wywieszonych za okno.

Oyer

Suszarka projektu Pengfei LI ma rozwiązać przedstawiony problem, to niewielkie urządzenie wyposażone ma być w dwa otwory, przez które przepuszczane będzie powietrze.

Oyer Oyer

Po wciśnięciu przycisku „start” urządzenie z jednej strony wtłaczać będzie uprzednio ogrzane powietrze, które ma za zadanie osuszać ubrania znajdujące się w wewnętrznej komorze Oyer. Wilgotne powietrze pod wpływem ciśnienia będzie ulatniać się prze otwór umieszczony po przeciwnej stronie urządzenia.

Oyer

Przewidziano wygodny uchwyt umożliwiajacy zawieszenie suszarki na haczyku. Oyer miałby zostać dodatkowo wyposażony w czujnik temperatury i wilgoci by dobierać optymalny czas pracy oraz temperaturę do jakiej nagrzewane byłoby wtłaczanie powietrze.

Oyer

Oyer

źródło: behance.net

Posted in Archiwalne and tagged , , .