Otwarcie pierwszego hotelu robotów już jutro!

Już jutro nastąpi wielkie otwarcie Henn na Hotel, czyli japońskiego hotelu w pełni obsługiwanego przez roboty. Jego koncepcyjna wersja, pracowała już od pewnego czasu, pełniąc rolę poligonu testowego i obiektu pokazowego dla dziennikarzy i inwestorów.

hotel henn na (3)

Nie mamy jednak do czynienia z ultra nowoczesnymi technologiami i szczytem japońskiej myśli technicznej. Całość jest zaplanowana z lekkim przymrużeniem oka, dalekim od bezdusznej perfekcji. Pobyt ma być zaskakującym i zabawnym doświadczeniem.hotel henn na (2)

Pierwsze spotkanie z robotami czeka nas już w recepcji. Trójkę recepcjonistów stanowią: zabawkowy robot, robot kobieta oraz tyranozaurus rex. Kiedy już ukończymy rejestrację w hotelu nasz bagaż odbierze robotyczny bagażowy. Inteligentny wózek udzieli nam podstawowych informacji, a następnie przeniesie nasze walizki do pokoju lub w pełni zautomatyzowanej bagażowni.

Każdy pokój jest obsługiwany przez cyfrowego concierge w formie zabawnego stworka. Dostosuje on parametry dotyczące oświetlenia, temperatury czy wilgotności. Zaoferuje również pobudkę, zamówi posiłek czy taksówkę. Hotelowe śniadanie skompletujemy w zaawansowanych automatach, bez problemu radzących sobie ze smażeniem i gotowaniem potraw z japońskiego menu. Niestety wciąż znaczna część robotów, posługuje się wyłącznie językiem japońskim.

hotel henn na (1)

Ciekawa jest również okolica obiektu. Hotel umiejscowiono na osiedlu tematycznym na obrzeżach Nagasaki. Jego wyjątkowość stanowi europejski styl budownictwa wzorowany na Holadii. Wśród zdobionych tulipanami alejek można znaleźć chociażby replikę Dom Tower.

Mimo zaawansowanej technologii, obiekt zatrudnia 10 osób pilnujących aby robotyczny personel spełniał wszystkie oczekiwania gości. Unikają jednak oni pojawiania się w hotelowych pomieszczeniach, ograniczając swoją pracę do kontroli sytuacji za pomocą kamer. Do dyspozycji gości oddano 72 pokoje. Najtańsze dostępne są już od 9 000 jenów, czyli około 270 złotych. Standard w najtańszych pokojach przypomina ten znany z niedrogich hoteli sieciowych, czysto schludnie i bez najmniejszych luksusów. Dostępne są oczywiście pokoje w wersji premium.

źródło i fot: telegraph.co.uk

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .