Ottobox – kontrola urządzeń elektrycznych na odległość

Ottobox to koncept swego rodzaju przejściówki pomiędzy urządzeniem elektrycznym a gniazdkiem sieciowym,  który, jak zapewniają autorzy projektu, ma pozwolić na zniwelowanie zużycia energii elektrycznej nawet o 50%.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/GkbMDtJ2Z2U?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Gadżet pozwala na włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych za pomocą smartfona, dzięki połączeniu WiFi można robić to z dowolnego miejsca na ziemi. Został on wyposażony także w Bluetooth, będzie to zapewne bardziej optymalne rozwiązanie w dużej części przypadków.

Ottobox1

Dedykowana mu aplikacja pozwoli na pełne kontrolowanie wszystkich Ottobox. Sam montaż gadżetu jest niezwykle prosty, wystarczy wpiąć je w gniazdko, a następnie podłączyć do niego docelowe urządzenie. Producenci, dodatkowo wyposażyli Ottobox w 2 wejścia USB, co pozwoli na zwiększenie użyteczności kontaktu o, chociażby, możliwość ładowania smartfona w tym samym czasie.

Ottobox4

Użytkownik, korzystając z mobilnej aplikacji, zaznacza, w których godzinach dane urządzenie powinno być wyłączone. Po dwóch tygodniach takich działań, Ottobox jest w stanie samodzielnie nauczyć się powtarzalnych zachowań, dzięki czemu będzie działał automatycznie. Jednakże w dalszym ciągu będzie możliwe kontrolowanie go z pozycji smartfona. Dane dotyczące zużycia energii są zapisywane, a użytkownik ma do nich ciągły dostęp, co może pozwolić na ewentualną analizę i podjęcie kroków, które mogą jeszcze bardziej zoptymalizować zużycie energii.

Ottobox22

Koncept gadżetu kontrolującego inne urządzenia elektryczne powstał w głowie 16 letniego chłopaka, który dzięki dużym zdolnościom i talentowi, potrafił go sfinalizować. Motywacja, jak zazwyczaj, była prozaiczna, Ameer Sami miał dość ciągłych pouczań swojej mamy, która cały czas zwracała mu uwagę na niewyłączony telewizor czy komputer. Obecnie, autor projektu, wraz z pomagającą mu ekipą, zbierają pieniądze na to aby wypuścić produkt na rynek. Cena gadżetu w przedsprzedaży, w najniższym wariancie, rozpoczyna się do 49$. Jest ona o 30$ niższa niż cena detaliczna.

Ottobox3

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .