Navdy – smartfon na samochodowej szybie

Navdy to gadżet, który z pewnością przypadnie do gustu osobom korzystającym ze smartfona podczas jazdy samochodem. Urządzenie wykorzystuje technologię przezroczystego ekranu HUD, co pozwala na wyświetlanie obrazu przed oczami kierowcy, nie zasłaniając przy tym szyby.

NavdyNavdy współpracuje z platformami Android oraz iOS, dzięki temu będzie w stanie poinformować o wszelkich wydarzeniach, którymi zainteresowany może być jego użytkownik. Oprócz standardowego połączenia przychodzącego czy smsa mogą to być także wszelkie powiadomienia (jak chociażby te z portali społecznościowych). Gadżet, oprócz wyświetlenia, będzie w stanie także przeczytać przychodzące informacje.

Ekrany HUD nie są niczym nowym. Od pewnego czasu są już wykorzystywane, przykładem mogą być pojazdy militarne. Navdy idzie jednak krok dalej. Użytkownik nie tylko skorzysta z możliwości komfortowego odbioru informacji, ale także sam będzie w stanie nimi, w prosty sposób, zarządzać.

NavdyGadżet został wyposażony w funkcję odczytywania bezdotykowych gestów. Wystarczy przesunąć palec w lewo aby odebrać połączenie,  w prawo aby odrzucić lub cofnąć wcześniejsze powiadomienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca cały czas może skupiać się na drodze. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wydawania komend głosowych. Navdy będzie w stanie wybrać podany przez użytkownika numer, czy nawet napisać wiadomość na Twitterze.

NavdySam ekran ma 5,1″. Wszelkie gesty odczytywane są za pomocą kamery na podczerwień. Navdy wyposażone jest także w akcelerometr, e-kompas i czujnik oświetlenia otoczenia. Ze smartfonem może się połączyć zarówno przez WiFi jak i Bluetooth. Cena w przedsprzedaży została ustalona na poziomie 299$.

Navdy

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .