Najlepszy Powerbank 2016 – Test i recenzja 9 modeli

APC M5WH-EC

Firma APC jako jedna z niewielu w zestawieniu ma ogromne doświadczenie w zakresie produkcji akumulatorów. Należąca do grupy Schneider Electric specjalizuje się w produkcji sprzętu związanego z zasilaniem, chłodzeniem, bezpieczeństwem oraz centrami danych. Powerbank M5WH-EC o pojemności 5 000 mAh jest sprzedawany w stosunkowo ascetycznym blisterze z nadrukami informującymi o jego podstawowych parametrach. Zestaw obejmuje kabelek o długości 38 cm oraz pakiet instrukcji.

APC M5WH-EC (6)

Obudowę wykonano z półmatowego, białego tworzywa. Niestety tego typu materiał jest dość podatny na uszkodzenia. Nic dziwnego, że producent zdecydował się na zabezpieczenie go kilkoma warstwami folii ochronnej.  Wymiary powerbaku wynoszą 107 x 64 x 14 mm przy wadze 141 gram.

APC M5WH-EC (2)

APC M5WH-EC (3)

Dwa gniazda USB oznaczono natężeniem 1 i 2,4 A, natomiast wtyk micro USB podpisano jako 1,5 A. Zielony włącznik to jedyny kolorowy element wyróżniający się na obudowie. Najciekawszy jest jednak wskaźnik stanu baterii, zaprojektowany w minimalistycznym stylu. Symbol ogniwa baterii kryje 4-punktowe podświetlenie białymi diodami. Minimalistyczny design może naprawdę się podobać.

APC M5WH-EC (4)

APC M5WH-EC (5)

Klasyczne proporcje i prosta konstrukcja przekładają się bardzo dobrą wygodę użytkowania. Trzymając powerbank razem ze smartfonem, użytkownik zachowuje wygodny dostęp do złącz, włącznika oraz wskaźnika stanu naładowania.

Cena: 85 złotych

NASTĘPNA STRONA

SPIS TREŚCI

 

Posted in Archiwalne, Recenzje, Technologie and tagged , , , , , , , .