Najlepszy Powerbank 2016 – Test i recenzja 9 modeli

TP-Link TL-PB10400

Największy TP-Link otrzymał akumulator o pojemności 10 400 mAh. Wyjątkowo estetyczne pudełko nie otrzymało żadnego okienka, jednak robi naprawdę obiecujące wrażenie. Wewnątrz dużego kartonu schowano jak zwykle pogniecione instrukcje. Sami nie wiemy dlaczego TP-Link tak usilnie znęca się nad papierem. Zestaw jest jednak bardzo atrakcyjny, ponieważ to jedyny powerbank w zestawieniu, który otrzymał futerał. Mięciutki woreczek jest ładny i praktyczny. Jednocześnie model TL-PB10400 został wyposażony w kabel o długości 82 cm, czyli najdłuższy w teście. Twarda budowa zwiastowała naprawdę solidną wiązkę. Jak później miało się okazać, kabel oferował najlepsze parametry spośród testowanych zestawów.

TP-Link TL-PB10400 (6)

Nietypową obudowę wykonano z połyskliwego tworzywa niezłej jakości. Materiał ten jest nam znany z innych urządzeń TP-Link i wiemy, że nie grzeszy wytrzymałością. Właściwie tutaj wyjaśnia się powód dołączenia futerału do zestawu. Mimo niewielkich wymiarów (89 x 44 x 44 mm) i akceptowalnej wagi (237 g), optycznie TL-PB10400 prezentuje się najbardziej topornie z całej stawki. Błękitna, przestrzenna mozaika w sąsiedztwie portów dodaje mu jednak odrobinę uroku.

TP-Link TL-PB10400 (1)

TP-Link TL-PB10400 (2)

Dwa gniazda USB mają oferować odpowiednio natężenie 1 i 2 A. Bezpośrednie sąsiedztwo zajmuje mały włącznik oraz dioda latarki. Nie zabrakło również miejsca na panel informujący o stopniu naładowania akumulatora. Składa się on z czterech zielonych diodek. Nietypowo umieszczone gniazdo micro USB tłumaczy konieczność zastosowania tak długiego kabla.

TP-Link TL-PB10400 (3)

TP-Link TL-PB10400 (5)

TL-PB10400 otrzymał od nas najniższą notę za wygodę użytkowania. Dziwaczna konstrukcja całkowicie wyklucza możliwość ładowania urządzeń w trasie. Powerbank można stosować stacjonarnie, ustawiając go na blacie bądź na podłodze i kładąc obok ładowany sprzęt.

Cena: 104 złote

NASTĘPNA STRONA

SPIS TREŚCI

 

Posted in Archiwalne, Recenzje, Technologie and tagged , , , , , , , .