MySpiroo – gadżet monitorujący objętość płuc i przepływ powietrza

Szacuje się, że 235-330 milinów osób na całym świecie cierpi na astmę. Ta przewlekła choroba dróg oddechowych wymaga licznych kontroli lekarskich. Jednak w celu trafnej diagnozy i skutecznego leczenia, chorym zaleca się regularne badania spirometryczne, miernika PEF. Tak samo jak w przypadku nadciśnienia pacjenci powinni wykonywać pomiary i zapisywać wyniki, aby następnie przedstawić je lekarzowi. Uzyskane dane obrazują przebieg choroby w dłuższym okresie.

Ze względu na wysoką cenę do tej pory spirometry były dostępne jedynie w placówkach szpitalnych, co uniemożliwiało wielu osobom regularność badań. MySpiroo jest koncepcją niewielkiego, poręcznego gadżetu do smartfona, pozwalającego astmatykom na regularne pomiary PEF w dowolnym miejscu i czasie.
[slideshow_deploy id=’14578′]
Koncepcja tego innowacyjnego spirometru została stworzona przez polski zespół projektowy, we współpracy z Ars Thanea. MySpiroo monitoruje objętość płuc chorego oraz przepływ wydychanego i wdychanego powietrza. Urządzenie funkcjonuje za pośrednictwem stworzonej aplikacji na smartfona, która oprócz dokonywania pomiarów i graficznego ich przedstawiania, wyręcza użytkownika w ich zapisywaniu. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe, szybkie i bezproblemowe badanie oraz gromadzenie wyników badań.

Dostępna jest także wersja MySpiroo PRO, która oprócz raportowania, zbierania statystyk, mierzenia i monitorowania objętości płuc chorego została wyposażona w dodatkowe funkcje analizy zebranych danych, tworzenia karty pacjenta oraz indeksu leków. Najnowszy wariant produktu MySpiroo wyróżniono również w organizowanym przez Agorę konkursie Startup Fest.

pobrane22

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy do przeczytania wywiadu z autorami MySpiroo.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , .