MUV-e – prawdziwy konkurent dla segway’a ?

MUV-e to miejski środek transportu, konstrukcją przypominający hulajnogę. Pojazd został opracowany pod marką Roadix.

MUV-e

Nietypowe połączenie skutera i hulajnogi jest jest napędzane silnikiem elektrycznym. Zastosowane akumulatory pozwalają na pokonanie trasy 30 km na jednym ładowaniu przy prędkości sięgającej nawet 32 km/h.

MUV-e

Co istotne urządzenie jest w pełni kompatybilne ze smartfonami. Dedykowana aplikacja oraz uniwersalny zaczep, pozwolą na wykorzystanie telefonu w roli nawigacji czy prędkościomierza.

MUV-e

Wedle zapewnień producenta MUV-e jest doskonałym rozwiązaniem do poruszania się po mieście, ale również rozległych fabrykach czy kampusach uczelnianych.

MUV-e

Konstrukcja została oparta o aluminium i włókno węglowe, niestety zastosowane akumulatory zwiększają wagę całości do 18 kg. Pojazd jest składany na pół, podobnie jak współczesne, aluminiowe hulajnogi.

MUV-e

Roadix oferuje również specjalne stacje ładowania i wynajmu MUV-e nazwane MUVenGO. Przypominające nieco automaty z napojami, przeszkolone szafy, mieszczą kilka pojazdów, pozwalając na ich wypożyczenie po uiszczeniu stosownej opłaty. Rozwiązanie jest skierowane do władz miejskich i właścicieli dużych obiektów – jako ekologiczne i dochodowe rozwiązanie ułatwiające przemieszczanie się wszystkim zainteresowanym.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .