Mixfader – mixing i scratching za pomocą smartfona

Mixfader to urządzenie dedykowane DJom. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to osoba początkująca czy duży, wymagający gracz, pomysłodawcy zapewniają, że każdy z nich może korzystać z walorów prezentowanego konceptu.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/396428272/mixfader-the-worlds-1-connected-object-for-becomin/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Mowa o gadżecie, łączącym się za pomocą Bluetooth 4.0 ze smartfonem i tabletem, który będzie w stanie miksować utwory poprzez tzw. scratching, wszystko to za pomocą jednego suwaka, to nigdy wcześniej nie było tak łatwe. Urządzenie mobilne należy wyposażyć w specjalną aplikację dla DJ, która odzwierciedla profesjonalną konsolę. Mixfader dodatkowo wzbogaci walory aplikacji, wszystko to w przystępnej cenie.

Mixfader

Autorzy projektu chcieli mieć pewność, że urządzenie będzie jak najbardziej użyteczne, zaprosili więc do współpracy m.in. podwójnego mistrza świata DJów w jednej z kategorii aby, już na etapie projektowania, mógł udzielić własnych wskazówek i przemyśleń. Zadbano także o jakość produktu, ciężka praca inżynierów sprawiła, iż mimo bezprzewodowego połączenia, opóźnienia w przesyle wynoszą zaledwie 5 ms, są zatem w ogóle nie wykrywalne przez ludzkie ucho.

Mixfader

W chwili obecnej pomysłodawcy zbierają fundusze na Kickstarter.com aby móc wypuścić towar na rynek. W przedsprzedaży można kupić urządzenie za 49, cena regularna ma być aż 80 wyższa. Założony cel, 50 000 został już osiągnięty w 150%.

Mixfader

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .