MIITO – ekologiczny czajnik elektryczny

Czajniki elektryczne stały się powszechne w większości domów. Ich największą wadą, zwracając szczególną uwagę na rosnącą w społeczeństwie świadomość ekologiczną, jest fakt zużywania dużej ilości energii. Oprócz tego, znaczna część tej energii jest marnowana. Wynika to z faktu, iż bardzo często podgrzewa się większą ilość wody niż jest to konieczne.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/747044530/miito-the-sustainable-alternative-to-the-electric/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

MIITO ma być rozwiązaniem tego problemu. Mowa o ciekawym urządzeniu, wykorzystującym zasadę indukcji, które jest w stanie podgrzać ciecz w każdym naczyniu. W praktyce oznacza to, że w przypadku chęci zrobienia herbaty, wystarczy nalać zimną wodę do kubka, wykorzystać MIITO, a następnie ją zaparzyć. W konsekwencji ilość marnowanej energii zbliża się w kierunku zera.

MIITO

Obsługa gadżetu jest niezwykle prosta. Jest on złożony ze stacji indukcyjnej i pręta grzewczego. Po umieszczeniu naczynia wraz z cieczą na stacji, należy włożyć do niego pręt, tylko w taki sposób możliwe jest podgrzewanie znajdującej się wewnątrz cieczy. Autorzy projektu zaznaczają, że MIITO jest w stanie podgrzewać dowolny płyn, od wody przez mleko po różnego rodzaju sosy.

MIITO

Oprócz ciekawego designu gadżet charakteryzuje się także zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Podstawa zawsze pozostanie zimna, dzięki czemu można mieć pewność, że osoby najbardziej narażone na przypadkowe, domowe poparzenia, czyli dzieci, będą mogły czuć się bezpieczne.

MIITO

Pomysłodawcy potrzebowali funduszy aby móc rozpocząć seryjną produkcję urządzenia. Ich celem, podczas kampanii na Kickstarter.com, było osiągnięcie 150 tyś euro. Został on osiągnięty w 150%, cena jednego MIITO rozpoczynała się od 75 euro, autorom zaś udało się uzbierać w sumie 224 tyś euro. Pozostaje czekać na moment, w którym gadżet pojawi się na sklepowych półkach. Ci, którzy zdecydowali się na kupno MIITO w przedsprzedaży, mogą spodziewać się urządzenia dopiero w kwietniu 2016 roku.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .