MicrobeScope – mikroskop i iPhone czyli powiększenie 2000x

Wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku w celu otrzymania użyteczności profesjonalnego sprzętu staje się, wraz z rozwojem technologii, coraz popularniejsze. Nie tak dawno opisywaliśmy nakładkę na smartfona która pozwoli uzyskać powiększenie obrazu rzędu 150x, był także noktowizor czy poręczna konsola djejska. MicrobeScope jest kolejnym urządzeniem tego typu.

Gadżet prezentowany przez 4D Optical LLC to niewielki mikroskop kompatybilny z iPhonem. Zaletą MicrobeScope jest niewielki rozmiar, niska cena (już od 115$) i ogromne powiększenie rzędu 800x.

MicrobeScope

Gadżet nie wymaga osprzętu kojarzonego ze standardowymi mikroskopami, mowa o wszelkiego rodzaju materiałach eksploatacyjnych jak chociażby szkiełka. Plusem urządzenia jest jego prostota, nie posiada bowiem żadnych pokręteł regulacyjnych a mimo to charakteryzuje się ogromną dokładnością.

MicrobeScope

Jak zapewniają producenci wykorzystanie zoomu cyfrowego z nowego iPhona 5 pozwoli na uzyskanie powiększenia 2000x. MicrobeScope staje się doskonałym urządzeniem do prac badawczych, dzięki możliwościom smartfona możliwe będzie wykonywanie na bieżąco zdjęć, filmów czy notatek głosowych.

MicrobeScope

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .