Metaio Thermal Touch – zmień cały świat w interfejs dotykowy

Technologia dotykowa oraz możliwości okularów Google Glass, były głównym napędem dla projektantów z Metaio do stworzenia technologii Thermal Touch. Założenie jest stosunkowo jasne – umożliwić cyfrową interakcję z otoczeniem poprzez dotyk.

thermal touch

Zestaw opracowany przez zespól inżynierów, składa się z kamery termowizyjnej, oraz odpowiednio dostosowanego tabletu. Jego zadaniem jest rejestracja ciepła, pozostawionego przez użytkownika po dotknięciu danego obiektu. Odpowiednie oprogramowanie pozwala na definiowanie dotkniętych obiektów i przygotowywanie systemu interakcji.

thermal touch

Odpowiednio dostosowany system daje szerokie pole możliwości jego nabywcom. Dzięki niemu, czytelnik papierowej wersji czasopisma, mógłby wywoływać funkcje podobne jak w przypadku wersji elektronicznych. Przykładowo przeglądając katalog ubrań, możliwe byłoby wskazanie palcem interesującej kreacji, następnie wyświetlany byłby wirtualne informacje o cenie, dostępnych rozmiarach, czy przycisk dodający produkt do listy zakupów. Zdaniem autorów, równie szerokie zastosowania, ich wynalazek mógłby znaleźć w galeriach handlowych czy lotniskach gdzie użytkownik wyposażony w tablet bądź okulary, mógłby o wiele sprawniej korzystać z rozstawionych map i drogowskazów.

thermal touch

Rozwiązanie przypomina nieco, to zaprezentowane na stoisku Wielkiej Brytanii podczas CeBIT 2014, jednakże w tamtym przypadku wirtualna rzeczywistość była dostępna jedynie z poziomu urządzenia mobilnego. Co za tym idzie nie umożliwia chociażby zastosowania kartki papieru w roli klawiatury numerycznej, na której wyświetlana byłaby wirtualna klawiatura, a za kontrolę odpowiadałby fizyczny dotyk. Złożoność swojego pomysłu, autorzy postanowili przedstawić na filmie.

Zgodnie z deklaracją Metaio, Thermal Touch jest jedynie konceptem, który ma szansę na szeroką realizację dopiero za około 5 lat. Aktualnie autorzy skupiają się na prezentacjach swojego pomysłu, podczas targów i konferencji IT.

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .