Meet Boddie – koncept inteligentnego zegarka z Polski

Meet Boddie to koncept inteligentnego zegarka którego pomysłodawcami są pochodzący z Łodzi Polacy. Pojęcie smartwatch już  coraz mniej dotyczy drugiego członu tego wyrazu. Przedstawiane urządzenie ma dużo potężniejsze funkcje niż tylko i wyłącznie wskazywanie czasu. Jest to swego rodzaju osobisty asystent za pomocą którego użytkownik sprawdzi powiadomienia na Facebooku, odbierze połączenie, policzy liczbę zrobionych kroków, spalonych kalorii a także zmieni slajd podczas wykonywanej prezentacji.

Boddie Smartwatch 1

Jednym z podstawowych haseł towarzyszących powstawaniu urządzenia to balans życiowy. Obecnie ludzie praktycznie bez przerwy korzystają ze zdobyczy technologicznych. Są jednak chwile w których chcieliby oderwać się od zgiełku smsów, rozmów telefonicznych, maili i powiadomień. Przekręcenie Meet Boddie o 180 stopni spowoduje wyłączenie go. Mimo to dalej można mieć go na ręce  jest  to dużo sprawniejsze rozwiązanie niż wyłączanie i noszenie typowych smartphonów.

Meet Boddie Smartwatch 2

Boddie ma łączyć się za pomocą Bluetooth z systemami iOS oraz Android dzięki czemu będzie kompatybilny z większością smartphonów dostępnych na rynku. Po uzyskaniu połączenia między urządzeniami prezentowany smartwatch pokaże m.in stan naładowania baterii, pozwoli zmienić piosenkę, przeczytać i wysłać smsa czy odebrać połączenie. Daje również możliwość przeglądania powiadomień z portali społecznościowych i dostęp do wielu innych opcji.
Meet Boddie Smartwatch 3

Kolejnymi funkcjami są m.in. wspomniana już wcześniej możliwość przewijania slajdów podczas prezentacji. Będzie można to zrobić za pomocą prostych gestów dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Ciekawą opcją jest również możliwość zwolnienia migawki, pozwoli to na robienie zdjęcia nie mając urządzenia z aparatem w dłoni. Meet Boddie zlokalizuje telefon (z którym jest połączony) jeżeli zaginie, a nawet zablokuje go w przypadku podejrzenia kradzieży.

Meet Boddie Smartwatch 4

Produkt ma mieć wyświetlacz wielkości 1,44″ a bateria wytrzyma 7 dni użytkowania. Oprócz połączenia Bluetooth  łączność ze światem uzyska również za pomocą portu micro USB. Pod elegancką obudową można znaleźć także akcelerometr żyroskop, 2 termometry i cyfrowy kompas.

Meet Boddie Smartwatch 5

Cały koncept powstał dzięki 13 osobowej grupie Rearden Technology z siedzibą w Łodzi. Wśród głównych pomysłodawców wymienia się takie nazwiska jak: Paweł Tomczyk, Tomek Rygalik, dr inż. Bartek Świercz czy Maciek Stanasiuk. Jak na razie główną przeszkodzą w kontynuowaniu prac i rozpoczęciu dystrybucji są kwestie finansowe. Trzymamy jednak kciuki aby – w dużej mierze Polski projekt – został sfinalizowany.

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .