MAD Glass – smart okulary przyszłości

Na początku 2013 roku Google przedstawiło ciekawe rozwiązanie o nazwie Google Glass. Projekt ten wciąż jednak oprócz wersji developerskiej nie pojawił się na rynku. Podobną funkcjonalność oferować ma MAD Glass. Twórcami MAD Glass jest niewielka firma z dużymi aspiracjami mieszcząca się w Hong Kongu.

madglass_1

Co ważne także i MAD Glass wyposażony jest w system Android. Smart okulary mają ułatwić nam życie na każdym kroku. Przykładowo po obudzeniu się możemy w łatwy sposób sprawdzić pogodę czy notowania na giełdzie. W drodze do pracy odpowiednia aplikacja powie nam gdzie się kierować i za ile metrów skręcić w prawo lub lewo.

madglass_2

Świetnym patentem jest wbudowany tłumacz z opcją translacji na żywo. MAD Glass posiada także kamerę, którą możemy nagrywać filmy czy robić zdjęcia. Co więcej za pomocą MAD Glass możemy także grać w gry przy użyciu technologii AR+.

madglass_3

Okulary te wyposażone są w 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz w dwurdzeniowy procesor (2 x 1,5 GHz). Niewielki ekran oferuje rozdzielczość 800 px x 480 px. MAD Glass ma wymiary 6,2 cm na 15,1 cm na 3,4 cm (szerokość, długość, wysokość).

madglass_4

Niestety największym minusem, który nie przyczyni się do popularyzacji MAD Glass może okazać się cena. Nawet ta promocyjna, dostępna na Kickstarterze wynosi aż 549 euro. Na 35 dni przed końcem kampanii zebrano 41 819 $ z zakładanej kwoty 100 000$. Jeśli MAD Glass trafi do produkcji pierwsze egzemplarze pojawią się w sklepach we wrześniu 2016.

madglass_5

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1491829370/mad-glass-see-things-in-a-new-angle/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , .