Lono – zraszacze kontrolowane za pomocą smartphona

Smartphony stały się częścią naszego życia. Całkowicie naturalne jest robienie nimi zdjęć, płacenie przy kasie w sklepie czy skanowanie kodów QR aby odczytać ciekawe informacje. Coraz częściej wykorzystuje się je do bardziej niecodziennych zastosowań, jak chociażby: otwierania kłódek rowerowych, sterowanie grillem czy zabaw erotycznych, z wykorzystaniem zsynchronizowanego wibratora.  Lono to kolejna innowacja która pozwoli kontrolować zraszacze za pomocą kilku kliknięć.

Pomysł na gadżet powstał w małym amerykańskim garażu gdzie znajdowała się kran do którego podłączone były zraszacze nawadniające ogród. Właściciela irytowało to, że musiał biegać kilka razy z garażu do ogrodu aby zobaczyć czy zraszacze są włączone, czy poziom nawodnienia jest odpowiedni lub po prostu po to aby je wyłączyć i przestawić.

Możliwość włączenia i wyłączenia zraszaczy telefonem rozwiązuje te problemy. Wystarczy jedno kliknięcie. Za pomocą smarpthona istniała będzie także możliwość ustalenia poziomu nawodnienia. System automatycznego podlewania pozwoli na dużą oszczędność wody. Urządzenie badając temperaturę powietrza „domyśli się” ile wody potrzebuje gleba aby rośliny rozwijały się w optymalnym tempie.

Lono

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .