Lodówka do wina czyli Smart Wine Cabinet

Jeśli jesteście entuzjastami wina to dobrze wiecie jak ważny jest aspekt temperatury, w której przechowujemy nasz trunek. Ale jak o taką temperaturę zadbać? Poznajcie rozwiązanie tego problemu czyli Smart Wine Cabinet. Ta przypominające beczułkę po winie lodówka pozwoli na równoczesne przechowanie ośmiu butelek z winem.

smart_wine_!

Dla większości win jest odpowiednią temperaturą jest 13 stopni Celsjusza. Ale przykładowo Bordeaux czy Shiraz należy przechowywać w temperaturze o pięć stopni wyższej. Urządzenie i z tym problemem sobie poradzi. Dzięki funkcji smart (dedykowana aplikacja) wybieramy rodzaj wina, który zamierzamy schłodzić.

smart_wine_2

Resztą, czyli doborem odpowiedniej temperatury zajmie się Smart Wine Cabinet. Wspomniana wcześniej aplikacja dostępna jest na system Android (wersja 4.2 i wyższa) oraz iOS (7.0). Fajnym patentem jest możliwość monitorowania oraz sterowania tą lodówką z poza domu (wbudowany moduł WiFi 802.11 n).

smart_wine_3

Niestety projekt ten ma małe szanse powodzenia. Na trzynaście dni przed końcem łączna suma wpłat przekroczyła nieco 6 000 $. Zakładany próg do ukończenia Smart Wine Cabinet to 200 000 $. Regularna cena za Smart Wine Cabinet w wersji finalnej ma wynosić 499 $, choć twórcy zachęcają do wsparcia kampanii na Kickstarterze sprzedając tą lodówkę za jedyne 199 $ (ilość sztuk ograniczona).

[iframe width=”480″ height=”360″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1784383823/smartest-wine-cabinet-control-it-everywhere-by-sma/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , .