Laser Tag – Wirtualni zabójcy mogą być wszędzie

Laser Tag to urządzenie pozwalające przenieść gry takie jak Mafia czy niektóre shootery do świata rzeczywistego, mając za broń jedynie mały nadajnik laserowy.

Laser Tag

Laser Tag składa się z dwóch części, pierwszej w formie zbroi czyli odbiornika wyposażonego w diody Led oraz drugiej pod postacią broni – wcześniej wspomnianego nadajnika laserowego. Działanie „broni” podobne jest do tego jak funkcjonowały stare piloty do telewizorów – wysyłały one wiązkę informacji odbieranych przez telewizor. Działanie w ten sposób pozwala na celne „strzały”, gdy „snajper” namierzy swoją ofiarę.

Laser Tag

Jak ma wyglądać zabawa? Osoby biorące udział w grze przypinają do ubrania specjalne płytki z diodami, na początku gry wszystkie diody święcą się na zielono, pokazując ile żyć ma użytkownik. Gdy ktoś zostanie namierzony i „trafiony” diody kolejno będą przełączać się na kolor czerwony. Po uzbieraniu sześciu czerwonych użytkownik odpada z gry.

Laser Tag

Na chwile obecną projekt jest wciąż rozwijany, tak aby całość wyglądała estetyczniej. Laser Tag jest projektem stworzonym przez studentów tak więc ich możliwości są niestety ograniczone ze względów finansowych. Projekt pojawił się niedawno na kickstartzer’ze gdzie w zamian za wparcie obecnie są nagrody. Przy dotacji sumą 75 dolarów przewidziana jest nagroda w postaci Laser Tag. Przy mniejszej dotacji sumą 25 dolarów autorzy zobowiązują się do przesłania dokładnego schematu urządzenia umożliwiającego samodzielny montaż.

Laser Tag

Posted in Archiwalne and tagged , , , .