LAPSE – bieżnia przyjazna użytkownikom

LAPSE to koncepcja bieżni, zaprezentowana przez Matteo Iavicoli na łamach portalu behance.net. Postanowił on zaprojektować urządzenie bardziej przyjazne użytkownikowi, tak więc dbające o jego komfort. Jednym z głównych założeń projektu było przygotowanie bieżni którą z dumą można postawić w pokoju, zamiast chować w specjalnie wydzielonej siłowni.
lapse
Powierzchnia bieżni miałaby otrzymać specjalną amortyzowaną matę, tak aby możliwe było bieganie z bosymi stopami. Zdaniem autora takie rozwiązanie jest zdecydowanie zdrowsze, oraz przekłada się na skuteczniejszy trening.
lapse
Niezwykły miałby być również dotykowy interfejs bieżni. Odpowiadałby on za wyświetlanie podstawowych informacji o treningu oraz nawigowanie w systemie multi-touch. Klasycznie usytuowany panel sterowania zawierałby również uchwyt na kubek.
lapse
Ponadto LAPSE byłaby wyposażona w projektor pozwalający na wyświetlanie dowolnej scenerii oraz przedstawiający rozszerzone dane o treningu.
lapse
Autor twierdzi, że inspiracją dla niezwykłego kształtu był bolid Williams FW30, hotel Netz projektu Zaha Hadid oraz Pianino Peugeot.
lapse
Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , , .