kubo – ciężarówka pickup na dwóch kółkach

Wielu obywateli zatłoczonych, europejskich miast porusza się wyłącznie skuterami. Jest to szybszy i w większości przypadków tańszy środek komunikacji, dzięki któremu można oszczędzić wiele czasu omijając zakorkowane ulice. Jednak w sytuacji, gdy musimy  przewieźć, takim pojazdem zakupy lub przedmiot o niestandardowych gabarytach  jest to wyjątkowo uciążliwe, a czasami nawet niebezpieczne. Firma LitMotors specjalizująca się w produkcji elektrycznych pojazdów wyszła naprzeciw kurierom, dostawcom pizzy, a także przeciętnym mieszkańcom miast, korzystających ze skuterów tworząc nowy produkt, jakim jest kubo. W skrócie można go opisać jako pickup na dwóch kółkach.


Na pierwszy rzut oka widać, że kubo łączy w sobie elementy designu dwóch popularnych i cenionych marek, czyli Apple i klasycznej Vespy. Zaproponowany przez wywodzącą się z  San Francisco firmę skuter jest w pełni elektrycznym pojazdem, którego prędkość maksymalna to 45 mph. Jego silnik charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym. Natomiast tarcze hamulcowe wspierane są przez system hamowania regeneracyjnego, dzięki któremu zatrzymanie w pełni obciążonego pojazdu nie stanowi problemu.  Całkowicie naładowane akumulatory pozwalają na przejechanie nawet do 50 mil, a maksymalne obciążenie  skutera wynosi 300kg. Kubo wyposażony jest w zintegrowany cyfrowy prędkościomierz , licznik kilometrów, a także woltomierz, czyli w tym przypadku wskaźnik zużycia baterii.

kubo9kubo4 kubo8

Najistotniejszym elementem kubo jest jego przestrzeń ładunkowa. Jej średnica wynosi aż 22″, a gumowa podłoga uniemożliwia przesuwanie się przewożonych towarów. Wykorzystując haki, w które wyposażony jest bagażnik kierowca może dokładnie umocować przewożony towar. Zastosowanie wielu elementów i typów mocowania pozwala przewozić różnorodne ładunki z dużą łatwością i co najważniejsze w bezpieczny sposób.

kubo5 kubo6

Pomysłodawcy z firmy LitMotors  nie zapomnieli również o wygodzie użytkowników. Wysokość siedziska i tylne zawieszenie są regulowane wedle potrzeb kierowcy. Na wypadek rozładowania akumulatorów podczas jazdy, skuter wyposażony został w wbudowaną ładowarkę. Kubo to idealne rozwiązanie dla posiadaczy wyłącznie jednego środka komunikacji, który jest wykorzystywany w codziennych czynnościach oraz dostawców pracujących w zakorkowanych miastach, którzy cenią sobie szybkość dotarcia do klienta. Prostota zaczerpnięta od pionierów designu sprawia, że skuter wygląda wyjątkowo i jest całkowicie praktyczny w swoim zastosowaniu.

kubo1

kubo2 kubo7

Aby otrzymać kubo w przypadku powodzenia projektu na kickstarter, należy wspomóc twórców kwotą od 5 do 6 tys dolarów (w chwili publikacji tej informacji dostępne jest jeszcze tylko 5 sztuk w cenie 5000 $)

Posted in Archiwalne and tagged , , .