kSafe – zrób 1000 kroków by dostać się do swojego pada

XXI wiek to nie jest czas kształtowania ludzkich charakterów. Nie mamy problemów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu dotyczyły każdego człowieka. Dzisiaj wszystko mamy podsunięte pod nos. Nie dziwią zatem problemy z motywacją, które są powszechne i widoczne na każdym kroku.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/TN9a_wA9nhg?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

kSafe, to gadżet, który za pomocą pewnego rodzaju przymusu pozwala trenować silną wolę. Jest to pojemnik, w którym, na określony czas można schować dowolną rzecz, a jedynym sposobem na dostanie się do niej, jest wysadzenie opakowania w powietrze.

ksafe

Można schować tam wszystko – telefon komórkowy, słodycze czy pilot do telewizora. Kolejnym krokiem będzie ustawienie, za pomocą smartfona, celu do spełnienia. Gdy zostanie on zrealizowany, wtedy pudełko otworzy się. Cele mogą być różne – ilość spalonych kalorii (zrobionych kroków), cel lokalizacyjny (odblokowujący wtedy gdy osoba znajdzie się w konkretnym miejscu) i cel będący konkretnym przedziałem czasu czy godziną. Co ciekawe, użytkownik może w każdej chwili zmienić rangę celu, ale tylko do góry, nigdy nie będzie miał prawa obniżyć poprzeczkę w dół.

ksafe

Aplikacja dostępna jest zarówno na Android jak i iOS. Co prawda, na Think-About jakiś czas temu opisywaliśmy bliźniaczo podobny gadżet, jednakże Kitchen Safe miał tylko możliwość ograniczania czasowego dostępu do wnętrza pojemnika. kSafe przez rozbudowany system celów wydaje się być dużo bardziej ciekawy. Cena gadżetu w przedsprzedaży została ustalona na poziomie 79$ za jeden pojemnik.

ksafe

Posted in Archiwalne and tagged , , , .