Wyłoniono już projektantów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Electrolux Design Lab. Projekty koncepcji zbierają teraz głosy publiczności, tak więc aby przybliżyć koncepcie, przedstawimy w kilku seriach wyróżnione pomysły.

3F –  Odkurzacz

Germain Verbackel

Projekt przedstawia zdalnie sterowny odkurzacz. Innowacyjność koncepcji polega na zastosowaniu wkładek zapachowych oraz ruchomej budowie całości.

3F

Filtr zastosowany w odkurzaczu ma mieć potrójne zastosowanie: czyści, dezynfekuje i uwalnia zapach. Oprócz wciąganego brudu odkurzacze zasysają również powietrze które przechodzi przez cały mechanizm, a dzięki zapachowemu filtrowi uwalniane powietrze oprócz dezynfekcji ma również ładnie pachnąć. 3F starowany ma być za pomocą smartphone bądź tabletu, dzięki czemu użytkownik będzie mógł pilnować odkurzacza z pewnej odległości, aplikacja do sterowania urządzeniem informować będzie również użytkownika w przypadku gdy pojemnik się zapełni. Dodatkowym wyróżnikiem odkurzacza ma być jego rozkładana budowa, która zaoszczędzić ma miejsce w czasie gdy urządzenie nie jest potrzebne. Podczas odkurzania pole robocze ma kształt trójkąta, po zakończeniu pracy użytkownik będzie mógł złożyć 3F do pozycji pionowej.

3F

 

Smart Kitchen – Inteligentna Kuchnia 2D

Ermi van Oers

Projekt przedstawia koncepcję ściany wyposażonej w różne kuchenne urządzenia, takie jak: lodówka, piekarnik, mikrofala, mikser itp. Rozwiązanie te zapewnić ma więcej miejsca, usprawnić gotowanie oraz zaoszczędzić czas użytkownika.

Smart Kitchen

Lodówka wyposażona będzie dodatkowo w wagę i skaner mający za zadanie kontrolę daty ważności oraz ocenę ilości poszczególnych składników. Zebrane przez niego informacje umożliwiać mają stworzenie listy informacji które wyświetlane będą na specjalnym ekranie. Ekran oferować ma również opcje książki z przepisami, a dzięki zebranym przez skaner informacjom o posiadanych produktach poinformuje o możliwych do wykonania potrawach wskazówkach odnośnie ich przygotowywania. Wskazywane urządzenia w które wyposażona ma być inteligentna kuchnia to: piekarnik z funkcjami mikrofali, komora na zioła (kuchnia ma mieć możliwość automatycznego doprawiania potraw w czasie pieczenia korzystając z zasobów komory z ziołami), bojler/podgrzewacz z wbudowanym mikserem i dostępem do wody, komora np. na kawę bądź czekoladę ( tutaj również kuchnia ma mieć możliwość dostępu do jej zasobów podczas używania bojlera).

Adroit – karmnik dla zwierząt

 Danielle Uchôa

Projekt ma na celu utrzymanie czystości oraz dbanie o to aby zwierzaki domowe dostawały porcje jedzenia w konkretnej ilości i określonym czasie.

Adroit

Nowoczesna koncepcja oparta ma być 0 inteligentne technologie zapewniające możliwości zastąpienia pracy właściciela w momencie karmienia zwierzęcia. Zaoszczędzi to czas i pomoże rozwiązać problem problem pozostawanie pupila w przypadku konieczności pozostawienia go na cały dzień wychodząc np. do pracy. Autorka zapewnia iż podajnik będzie funkcjonalny, innowacyjny, estetyczny, a inspiracje oraz wszystkie funkcje mają podkreślać wartości ważne dla Electrolux’a.

Adroit

 

Aerocense

Jemin Jo

Projekt składa się z koncepcji dyfuzora i specjalnych 'kapsułek’ ze skroplonym powietrzem. Jest to nowy pomysł na zastąpienie tradycyjnych kadzideł.

Aerocense

Mechanizm, według informacji autora, działać ma na podobnej zasadzie co kapsułki do kawy. Wkłady zawierać mają skroplone powietrze ze znanych i najczystszych miejsc takich jak Tybet czy Amazonia. Umieszczać się je będzie pionowo w dyfuzorze który oprócz rozprzestrzeniania esencji ma za zadanie oczyszczać powietrze. Całość ma być przenośna.

Aerocense

 

Air Drop

Jillian Tackaberry

Projekt przedstawia koncepcję urządzenia do filtracji powietrza oczyszczając ją z mikroorganizmów takich jak pleśń czy roztocza oraz szkodliwych cząsteczek powstających z przedmiotów (np. świec).

Air Drop

Air Drop wisząc pod sufitem będzie wciągać powietrze dzięki specjalnemu wirnikowi, a następnie poddawać je filtracji. Urządzenie ma pozbywać się wszystkich szkodliwych cząsteczek unoszących się w powietrzu, autorka informuje iż do rozwoju niektórych bakterii potrzebne jest tylko światło i powietrze,. Oczyszczone z alergenów powietrze wracać będzie do pomieszczenia, dodatkowo projekt prawdopodobnie będzie przewidywał również wykorzystywanie roślin gdyż autorka projektu zwraca uwagę na dane opublikowane prze NASA iż rośliny są w stanie oczyszczać powietrze przez wchłonięcie gazów, takich jak formaldehyd, benzen, trójchloroetylen.

Air Drop

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *