Kolibree – szczoteczka bluetooth, która monitoruje poprawność każdego szczotkowania

Szczotkowanie zębów to jedna z czynności, które zazwyczaj wykonujemy od razu po przebudzeniu, więc najprawdopodobniej macie to już za Sobą. Od wprowadzenia elektronicznej szczoteczki ten element codzienności bronił się przed wprowadzeniem innowacyjnych technologii. Jednak, być może nie na długo. Kolibree jest pierwszą na świecie, elektryczną szczoteczką pozwalającą kontrolować  swoje nawyki higieny jamy ustnej.
Kolibree wykorzystuje technologię bluetooth, dzięki której użytkownicy w łatwy sposób mogą zbierać dane dotyczące jakości i długości poszczególnych szczotkowań. Projektanci produktu postawili na ułatwienie procesu korzystania z urządzenia. Po ściągnięciu darmowej aplikacji wystarczy połączyć ją przez bluetooth ze szczoteczką, a wszystkie kolejne szczotkowania będą zapisywane bez dodatkowych czynności, po automatycznej synchronizacji.

Kolibree3 Kolibree2

Poza monitorowaniem nawyków Kolibree zostało wyposażone w pozostałe, równie interesujące funkcje. Aplikacja umożliwia utworzenie 5 różnych kont, co ułatwia kontrolowanie higieny dzieci przez rodziców. Dodatkowo gdy poprawnie szczotkujemy zęby, otrzymujemy za to nagrody. Takie rozwiązanie zachęca do zdrowej rywalizacji w kierunku poprawy swoich nawyków. Urządzenie monitoruje regularność szczotkowań oraz zbiera informacje o poszczególnych z nich, a także o wypadających zębach. Natomiast wszystkie dane obrazowane są za pomocą wykresów graficznych na wyświetlaczu telefonu, co skraca czas ich weryfikacji.

Kolibree1 Kolibree5

Kolibree4

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .