Kia NIRO – niesamowite auto jutra

1,6 l hybrydowy silnik  o mocy 165 KM, siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia, a w razie potrzeby dodatkowy napęd na tylne koła o mocy 45 KM  –  takie zaplecze mocy prezentują projektanci firmy Kia w swojej nowej koncepcji – NIRO.

Futurystyczne samochody, które niedawno wydawały się odważnymi koncepcjami coraz częściej można spotkać na ulicy, więc jak będą wyglądały auta za kilka lat? Kia przedstawia swoją propozycje NIRO – śmiały projekt auta ulokowanego w segmencie B, przeznaczonego do jazdy miejskiej. Projektanci wyposażyli koncept w rozwiązania takie jak: kamery ułatwiające podgląd najbliższego otoczenia na drodze, kontrolę nawigacyjną kierowcy – monitor wyświetlający kompas, trasę czy obraz z wspomnianych kamer – oraz designerskie otwierany do góry drzwi.

[slideshow_deploy id=’14528′]

Smaczki w postaci kolorowych akcentów można zauważyć na kołach, przednich i tylich hakach holowniczych, lusterkach, grillu i innych drobnych elementach, które miałyby zostać wykonane z anodowanego aluminium nadając spójny wygląd karoserii i wnętrzu auta.

NIRO

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , , .