iWatch Concept – Koncept inteligentnego zegarka od Apple

Zegarki, których funkcje nie kończą się tylko i wyłącznie na pokazywaniu godziny, stają się ostatnimi czasy coraz popularniejsze. Wymieniać można byłoby wiele: Neptun Pine, The Watch, czy polski koncept o nazwie Meet Boddie. Wszelkie te pomysły, w większości przypadków, są dziełami kilku pasjonatów bądź małych firm. Pora aby do gry weszli także najwięksi gracze.

iWatchApple od dłuższego czasu pracuje nad inteligentnym zegarkiem. Dość dawno pisaliśmy już o koncepcie iWatch, ale od tamtego czasu miłośnicy produktów z jabłuszkiem nie dostali żadnych konkretnych informacji.

Na pomysł tego w jaki sposób powinien wyglądać zegarek od Apple wpadł amerykański designer Todd Hamilton. Projektant – jak sam mówi – opracowując wygląd zewnętrzny gadżetu wzorował się na opasce Nike+ FuelBand. Nie da się nie zauważyć podobieństwa, iWatch jest zgrabny i niezwykle smukły.

iwatch
Oprogramowanie, a co za tym idzie – intuicyjność i prostota obsługi, wg Hamiltona powinny być oparte o najnowszy system Apple czyli iOS 7. Urządzenie będzie posiadało dotykowy wyświetlacz i znany z innych produktów system przesuwania ikon. Zegarek miałby łączyć się z innymi produktami jabłuszka za pomocą Bluetooth.

iwatchAutor projektu chętnie zobaczyłby w iWatchu funkcje znane z różnego rodzaju kontrolerów aktywności (jak chociażby wspomniana wcześniej opaska Nike). Oprócz mierzenia aktywności fizycznej byłoby to między innymi, coraz bardziej popularne, badanie aktywności podczas snu.

iwatchJest to tylko i wyłącznie koncepcja Todda Hamiltona, być może Apple skorzysta z jego pomysłów. Nie wykluczone jednak, że – jak to bywało wcześniej w przypadku tej firmy – designerzy i inżynierzy zaskoczą nas czymś zupełnie innym.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .