Inflatable Child Seat Concept – ultralekki, nadmuchiwany fotelik samochodowy od Volvo

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, oprócz umiejętności kierowcy i warunków atmosferycznych wiąże się z wyposażeniem pojazdu. Poduszki powietrzne, pasy, a także foteliki samochodowe chronią zdrowie i życie podróżujących. Korzystanie z tych urządzeń jest warunkiem bezpiecznego przejechania wybranej trasy, jednak często wiąże się z częściową utratą wygody i poświęceniem kilku chwil na przygotowanie samochodu.

Współczesne foteliki samochodowe mają duże rozmiary, są ciężkie i niepraktyczne, ale konieczne w przypadku przewożenia dzieci. Znany koncern motoryzacyjny Volvo wyszedł naprzeciw, problemom związanym z funkcjonalnością dziecięcych siedzeń i stworzył koncept ultralekkiego, nadmuchiwanego fotelika samochodowego.Inflatable Child Seat Concept2

Napompowanie lub spompowanie powietrza z fotelika samochodowego Volo zajmuje zaledwie 40 sekund i wymaga od użytkownika przyciśnięcia jednego przycisku. Dzięki innowacyjnemu podejściu koncept charakteryzuje się ogromną łatwością przenoszenia, gdyż jego wymiary to zaledwie 45cmx50cmx20cm.

Inflatable Child Seat Concept1

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .