Ilumi – inteligentne oświetlenie, które dopasuje się jak tylko chcesz

„…Jak tym pstryczkiem zrobić pstryk, to się widno robi w mig…”, a co jeśli nie trzeba używać pstryczka tylko wystarczy wejść do pomieszczenia bądź użyć telefonu, a blask, który wypełni pokój będzie można dostosowywać na bieżąco do upodobań? Takie i kilka innych rozwiązań proponują Ilumi Solutions w projekcie zaprezentowanym na kickstarter’ze. Projekt zakłada zastosowanie specjalnych żarówek, które po wkręceniu do oprawki i zintegrowaniu z dedykowaną aplikacją dopasowywać będą się wedle ustawień jakie określi użytkownik.

Jedną z podstawowych funkcji ilumi jest zmiana koloru jakie emituje światło, ustawia się je za pośrednictwem aplikacji dopasowując odcień z palety barw oraz określają moc światła. Dzięki temu, jak zachwalają producenci, można będzie dostosować nastrój to swoich upodobań bądź specjalnych okazji, gdyż ich zdaniem światło jest jednym z istotniejszych czynników wpływających na samopoczucie. Dodatkowo po podpięciu do aplikacji kilku żarówek Ilumi, można będzie ingerować w nie pojedynczo bądź jednocześnie wszystkimi znajdującymi się w całym domu lub w danym pomieszczeniu.

[slideshow_deploy id=’11192′]

 

Kolejną ciekawą opcją w jaką producenci zaopatrzyli swój produkt, to inteligentne włączanie żarówki o określonej porze. Przykładowym zastosowaniem może być dodatek do alarmu w postaci zapalenia lampki nocnej.  Funkcja ta spełni też swoje zastosowanie podczas wyjazdu użytkowników z domu, gdyż można ustawić porę i czas aktywacji poszczególnych żarówek aby stworzyć złudzenie iż ktoś cały czas jest w środku.

ilumi

Następną ciekawostką jest możliwość zintegrowania Ilumi z powiadomieniami przychodzącymi na telefon takimi jak przychodzące połączenia, wiadomości, maile czy informacje z Facebooka. Informacje będą przekazywane wizualnie poprzez zmianę koloru emitowanego światła np. wiadomość na Facebooku – kolor niebieski.

ilumiilumi (7)

Poza tym ilumi można zsynchronizować z odtwarzaczem muzyki, dzięki czemu zmieniać będzie barwę w rytm odtwarzanych utworów. Natomiast dzięki stałemu połączeniu poprzez Bluetooth możliwe jest ustawienie żarówek aby włączały się gdy użytkownicy znajdą się w ich polu, dzięki temu nie będzie trzeba szukać ‚pstryczka’ czy sięgać po telefon, a gdy opuści się dom automatycznie wszystkie zostaną wyłączone.

ilumiilumi

Ilimi dostępne jest w dwóch typach większej PAR30 – 1100 lm. , 15 W oraz mniejszej A21 – 800 lm. , 10W.

ilumi

Specyfikacja:

 • Darmowa aplikacja kompatybilna z systemami Android i iOS (w przyszłości rozszerzenie również dla systemu Windows)
 • Połączenie z telefonem za pośrednictwem Bluetooth 4.0
 • Oświetlenie za pomocą Diod LED o żywotności około 100 tysięcy godzin
 • Zasilanie : 110-230V, 50/60Hz
 • Kompatybilny z gniazdami : E27/E26
 • Wymiary :
  • PAR30 : 128 mm x 95 mm
  • A21 : 125 mm x 60 mm
 • Zasięg Bluetooth : około 30,5 m

ilumiilumi

A21 można było dostać po wsparciu kampanii sumą 59 dolarów, niestety pula 50 sztuk przeznaczonych na tę kwotę już się wyczerpała (podobnie jak kolejny próg 69 dolarów z nakładem 200 sztuk), kolejnym progiem za jaki można dostać mniejszą wersje ilimi jest 79 dolarów (cena detaliczna będzie wynosiła 89 dolarów). Większą wersje PAR30 można jeszcze otrzymać wspierając projekt sumą 69 dolarów ale na dzień dzisiejszy została już tylko jedna sztuka. Kolejny progiem będzie suma 79 dolarów (cena detaliczna będzie natomiast wynosiła 99 dolarów).

ilumi ilumi

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .