idime – magnetyczna pamięć do iPhone’a

Gadżety do produktów Apple, nie wzbudzają u nas tak wielkich emocji jak chociażby w USA. Polacy są ciekawym typem odbiorców nowych technologii. Wolimy otwarte systemy w przeciwieństwie do Amerykanów, jednak w odróżnieniu od Japończyków cenimy sprawdzone rozwiązania. Wymiarem naszej postępowości często okazuje się cena. Mało kto zdaje sobie sprawę jak wiele technologii z naszych smartfonów czy komputerów, pojawiło się jako innowacje związane z Apple.

idime (3)

Pamięci idime to jeden z najciekawszych gadżetów do iPhone w ostatnich czasach. Mowa o miniaturowych nośnikach, współpracujących z dedykowanym etui na smartfona.

Samo etui jest dosyć toporne i zdaje się być największą wadą rozwiązania. Jego górną część stanowi standardowa tradycyjna osłonka. Dolny element to natomiast moduł podpinany do gniazda Lightning, przedłużający smartfona o dobre kilka centymetrów. Jako, że całość zasłania mikrofon i głośnik, konieczne było wbudowanie tych elementów w moduł.

Sercem zestawu jest natomiast nośnik o kształcie okrągłej tabletki i wymiarach 14 x 4,3 mm. Pamięć występuje w wariantach 32, 64, 128 i 256 GB. Magnetyczne konektory sprawiają, że przypinanie i odpinanie pamięci jest łatwe i przyjemne.

idime (1)

Zestaw obejmuje również czytnik USB. Po przypięciu do niego magnetycznego nośnika, całość działa jak klasyczny pendrive USB ułatwiając zgrywanie danych. Producent podkreśla, że takie rozwiązanie ułatwia komunikację z pominięciem iTunes.

Producent przewidział kilka wariantów kolorystycznych etui, przeznaczonych do iPhone 5, 5S, 5SE, 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus. Gadżet wykorzystuje dedykowaną aplikację do zarządzania plikami. Co ciekawe producent przewidział również inne zastosowania dla magnetycznego konektora. Użytkownicy mogą dokupić chociażby awaryjny akumulator podłączany za pomocą tego złącza.

idime (2)

Aktualnie trwa zbiórka crowdfundingowa na rozpoczęcie szerokiej produkcji. Autorzy idime zapewniają, że sprzęt już istnieje i jest w pełni gotowy do sprzedaży. Aby otrzymać własny idime, należy wesprzeć kampanię kwotą co najmniej 63 dolarów za wersję 32 GB.  Najdroższy wariant wyceniono na 308 dolarów, obejmuje on 256 GB pamięci oraz awaryjny akumulator. Zbiórka zakończy się za 6 dni, ale już w tej chwili została uzyskana minimalna kwota finansowania, mająca zapewnić rozpoczęcie wysyłek w listopadzie tego roku.

Tradycjonaliści mogą zainteresować się opisywanym przez nas iKlips – czyli najszybszym pendrive’m do iPhone.

Posted in Archiwalne and tagged , , , .