IcyBreeze – pierwszy na świecie przenośny klimatyzator

Lato w pełni, temperatury za oknem, niejednokrotnie nakłaniają do pozostania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Tymczasem jedna z amerykańskich firm, zaoferowała swoim klientom całkowicie mobilny klimatyzator.

Icybreeze

Zgodnie z zapewnieniami producenta, urządzenie jest w stanie schłodzić powietrze nawet o 35 stopni, z wydajnością porównywalną do klimatyzacji stosowanej w samochodach osobowych.

Icybreeze

Klimatyzator może również pełnić rolę lodówki turystycznej. Jego wnętrze przystosowane jest do przechowywania napojów czy żywności, natomiast obudowa stanowi skuteczną izolację.

Icybreeze

Efekt jest uzyskiwany poprzez chłodzenie cieczy z wykorzystaniem rozbudowanego systemu wymiany ciepła, opartego na zestawie otworów ulokowanych w górnej pokrywie klimatyzatora.

Icybreeze

IcyBreeze zasilany jest akumulatorem, z możliwością wielokrotnego ładowania. Urządzenie jest kompatybilne z ładowarka sieciową oraz samochodową. Przewidywany czas działania na jednym ładowaniu to około 7 godzin.

Icybreeze

Sugerowane zastosowanie klimatyzatora to schładzanie powietrza w małych pomieszczeniach takich jak namioty, pokłady samolotów, przyczepy kempingowe czy łodzie.

Najtańsza wersja IcyBreeze dostępna jest za 279 dolarów.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .