Ibaby – monitorowanie płodu za pomocą iPhone’a

Oczekiwanie na dziecko to niewątpliwie wyjątkowy czas w życiu każdego związku. Jeszcze przed narodzinami przyszli rodzice zastanawiają się czy urodzi się zdrowe, jakiej będzie płci, na kogo w przyszłości wyrośnie itd. Od pewnego czasu prawdą oczywistą jest, że to co płód przeżywa w okresie prenatalnym w pewnym stopniu  ukształtuje jego przyszłe życie. Różne rejony mózgu wykształcą się bardziej lub mniej w zależności od odczuwanych emocji. Powstaje pytanie – w jaki sposób matki mogą lepiej odczytywać odczucia przyszłego dziecka? Rozwiązaniem jest pomysł urządzenia o nazwie IBaby stworzony przez Pana JungJun Hwang.

Ibaby 1

Ibaby to koncept według którego można obserwować funkcje życiowe dziecka za pomocą iPhone’a. Ma być swoistym urządzeniem USG zsynchronizowanym z produktami Apple. Pozwoli na obserwowanie takich wskaźników jak zdrowie płodu, bicie serca, jego emocje czy przewidywaną datę porodu.

Ibaby 3

Korzystanie z urządzenia ma być proste. Wystarczy umieścić w nim iPhone’a, położyć na brzuchu i obserwować interesujące informacje. Dodatkową funkcją jest drukarka pozwalająca na wydrukowanie zdjęcia maluszka. Warto także wspomnieć o połączeniu z WiFi co daje możliwość pochwalenia się swoją przyszłą pociechą wśród znajomych czy skonsultowanie z lekarzem.

Ibaby 2

Oparcie całego „mózgu” Ibaby na smartfonie Apple z pewnością obniży jego koszt wyprodukowania co powinno mieć wymierne oddziaływanie na przyszłą cenę. Ciekawy dla oka jest również sam design, wręcz przystosowany do przyszłych matek: kobiecy, bez trudu mieszczący się w dłoni a w dodatku lekki i cichy. Organizacja zajmująca się dalszymi pracami nad konceptem to Art Center College of Design, sprzedaż planowana jest już na 2014 rok.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .