HERE – auto w wersji slim

Coraz więcej aut jeździ po miastach, ich ulice nie były przewidziane na aktualne obłożenie ruchem, efektem tego coraz to dłuższe korki ruchliwych trasach. Pomysł jak można zaoszczędzić miejsce w strefie komunikacyjnej przedstawili niedawno dwaj projektanci, Włoch Ludovico Campana oraz Koreańczyk Seunghun Jeong prezentując swoją koncepcję auta – HERE.

HERE

Podczas jazdy, wewnątrz auta podróżujący mają mieć do dyspozycji 6 pompowanych siedzeń rozlokowanych naprzeciwko siebie w dwóch rzędach. Wtedy też rozmiary samochodu są przeciętne, oszczędność miejsca pojawia się natomiast po jego zaparkowaniu kiedy podroż dobiegnie końca. HERE składa się do pozycji pionowej bądź poziomej.

HERE

W pierwszej pozycji gdy „dach i podłoga” auta są zsunięte w orientacji pionowej, zajmuje on znacznie mniej miejsca. Natomiast bokach przeszklonej karoserii użytkownicy mają mieć dostęp do multimedialnego panelu. Druga, pozioma orientacja uzyskiwana jest po zsunięciu płaszczyzn, dzięki czemu HERE zmienia się w wózek do przewożenia towarów.

HERE

Projektanci:  Ludovico Campana i Seunghun Jeong

HERE

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .