HALO – designerskie słuchawki DJ’a

Popularność muzyki klubowej rośnie z roku na rok, a najbardziej utalentowani DJ’e w mgnieniu oka osiągają statut celebrytów. Jednak aby na dłużej zagościć w show biznesie muszą się wyróżnić i nieustannie przyciągać uwagę słuchaczy. W obecnych czasach zaciekłej konkurencji nie tylko jakość własnych produkcji jest czynnikiem decydującym o sukcesie muzyka, ale także otoczka jego osoby i działalności. Koncept innowacyjnych słuchawek HALO w wyszukany sposób łączy wygląd z technologią i ich zastosowaniem. Ta odsłona nieodłącznego narzędzia pracy wszystkich DJ’ów może w znaczący sposób wpłynąć na charakter ich pracy i rozpoznawalność na światowych rynkach.

HALO1halo for behance

Interaktywne i bezprzewodowe słuchawki wyposażone są w przenośną technologię DAP (Digital Audio Player), co zapobiega zakłóceniom i problemom w energicznych występach muzyków. Podwójny, dotykowy wyświetlacz umieszczony na zewnętrznej części urządzenia pozwala osiągnąć niesamowite efekty wizualne, w szczególności w zaciemnionych pomieszczeniach. Produkt HALO umożliwia sterowanie utworami bezpośrednio przez słuchawki. Pojedynczy kontakt dłoni użytkownika z wyświetlaczem rozpoczyna odtwarzanie muzyki.Natomiast Podwójne dotknięcie zatrzymuje ją. Poruszanie palcem po ekranie słuchawek pozwala zmienić głośność.


halo for behance

Praca DJ nie polega wyłącznie na umiejętnym puszczaniu muzyki.  Dynamiką swoich ruchów,gestów oraz licznymi krzykami zachęca do zabawy, a nawet służy jako wzór do naśladowania podczas tańca. Wykorzystując słuchawki HALO  widoczność muzyka na tle pozostałych osób w klubie jest dużo większa. Taki zabieg pozwala jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę słuchaczy na jego postać. W sytuacji gdy DJ odtwarza utwory o wysokiej dynamice, takie same tempo odwzorowywane jest przez efekty wizualne na bocznych ekranach urządzenia, natomiast gdy tempo jest wolniejsze analogicznie efekty stają się łagodniejsze.

halo for behance HALO6

Głównym celem pomysłodawców projektu było stworzenie słuchawek, które zapewniają duży komfort użytkownikowi, ale również podkreślają jego styl. Produkt HALO obsługuje większość plików audio, a także posiada wbudowane wyjście słuchawkowe, które może służyć za gniazdo łączące z innym odbiornikiem. Urządzenie zostało wyposażone w wejście micro USB do jego ładowania, a także technologię ładowania bezprzewodowego i Wi-Fi Direct.


halo for behance

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , , , .