Halfbike – połączenie Segwaya z rowerem

Rowery, zwłaszcza w ostatnich latach, stały się bardzo modne. Trend ten można zauważyć po ilości dwuśladów na ścieżkach rowerowych a także wśród konceptów technologicznych i designerskich. Nie tak dawno temu mieliśmy okazję pisać chociażby o rowerze jeżdżącym po wodzie, takim którym jeździ się bez wysiłku, czy innym, wykorzystującym energię słoneczną.

Halfbike

Rower ma jednak pewne minusy które zostały zauważone przez grupę Kolelinia. Są one nieporęczne, zajmują dużo miejsca przy przechowywaniu i w przypadku większego tłoku ciężko poruszać się nimi po mieście. Rozwiązaniem tego pomysłu ma być Halfbike. Na pierwszy rzut oka przypomina on Segwaya napędzanego siłą nóg.

Uzyskany gadżet jest lekki, kompaktowy i prosty w użyciu. Jazda ma być płynna i bezproblemowa. Jest idealnym rozwiązaniem na dojazd do pracy, jeżeli jej miejsce jest stosunkowo blisko. Halfbike może okazać się nieskuteczny i niewygodny w przypadku dłuższych tras, ale dzięki niewielkim gabarytom bez problemu zmieści się do miejskiego autobusu.

Halfbike

Gadżet będzie można kupić za 899$. Pomysł wydaje się być ciekawy, ciężko jednak stwierdzić jak w praktyce będzie jeździło się Halfbikiem. Nawiązując do wspomnianego już Segwaya – on też miał zrewolucjonizować sposób poruszania się, niestety cel ten się nie powiódł. Pozostaje mieć nadzieję, że zrobi to Halfbike.Halfbike

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .