Hackball – komputer pełniący rolę piłki

Hackball to inteligentna piłka, którą można programować za pomocą aplikacji dostępnej na platformę iOS (urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka). Dzięki takiemu rozwiązaniu, dzieci same mogą wymyślać gry. Jednakże, zwracając uwagę na to, iż zabawka dedykowana jest pociechom w wieku od 6 do 10 lat, może okazać się, że swoją kreatywnością, przy programowaniu piłki, będą musieli okazać się rodzice.

Hackball

Wewnątrz Hackball umieszczono czujnik ruchu będący w stanie wykrywać czy piłka została rzucona, kopnięty czy może spoczywa nieruchomo. W zależności od tego, w jaki sposób została ona zaprogramowana, będzie odpowiednio wibrowała, świeciła i wydawała dźwięki.

Hackball

Urządzenie, standardowo, zostało wyposażone w kilka podstawowych gier, po ich opanowaniu, dzieci będą mogły próbować programować swoje, producenci zapewniają, że dzięki prostemu modułowi zadanie to powinno być wykonalne także dla nich.

Hackball

Wewnątrz Hackballa, oprócz wspomnianego wcześniej czujnika ruchu, umieszczono także żyroskop, silnik wibracyjny, 9 diod LED, akumulator, pamięć do przechowywania nagranych dźwięków oraz głośnik odtwarzający je. Obudowa gadżetu została zrobiona z sylikonowej membrany, którą dodatkowo ochrania plastikowa osłonka. Dzięki czemu zabawka jest miła w dotyku, a znajdujący się wewnątrz komputer, dobrze chroniony.

Hackball

Cena gadżetu w przedsprzedaży rozpoczyna się od 65$. W cenie zawarta jest zarówno aplikacja jak i samo urządzenie. Już teraz, gadżet cieszy się dużym zainteresowaniem, można być pewnym, że pod koniec 2015 roku produkt będzie już docierał do pierwszych jego nabywców.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .