„GrandWizard” – Smartfon, który uczyni Cię DJ-em

Smartfon coraz częściej wykorzystywany jest jako przenośny odtwarzacz ulubionej muzyki. Producenci sprzętu toczą zażarty bój o to, czyje urządzenie wyda z siebie czystszy i mocniejszy dźwięk. Wielu, szczególnie młodych, użytkowników nie rozstaje się tak samo z telefonem jak i z podpiętymi do niego słuchawkami. Mówiąc krótko: smartfon stał się przenośnym centrum muzycznym, w którym słuchacz może słuchać czego chce i kiedy chce. Japoński projektant Yu Hiraoka postanowił jednak pójść o krok dalej i stworzył…. Przenośne studio do miksowania dźwięku. Co ciekawe, pozostawił w nim wszystkie typowe funkcje smartfona.

grandwizard_01

Grand Wizard to rozsuwany telefon nastawiony głównie na tworzenie muzyki.  Składa się on z 2 rozsuwanych części. Górna, przy zamkniętym urządzeniu, poza swoim futurystycznym wyglądem, nie odbiega zbytnio od zwykłego smartfona. Dolna zaś kryje w sobie to co najważniejsze, czyli konsolę dla DJ-a.W urządzeniu dostępne są 2 talerze wykorzystywane do scratch-u i 4 dotykowe ekrany z łatwo dostępnymi podstawowymi funkcjami do edycji dźwięku.

grandwizard_02 grandwizard_03

grandwizard_04

Urządzenie wykonane jest z aluminium, zaś jego wymiary to 165mm szerokości, 60 mm(otwarty)/115 mm(zamknięty) i 16mm grubości. Nie wiadomo, czy urządzenie trafi do masowej produkcji. Raczej jest to tylko ciekawy pomysł młodego, 24 letniego japońskiego projektanta.

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .