Go Show – filmy w wirtualnej rzeczywistości

Okulary przybliżające do wirtualnego świata, takie jak Oculus Rift czy Google Glass zrobiły niezłe zamieszanie w całym środowisku technologicznym. Powstaje duża ilość bardzo ciekawych projektów wykorzystujących te gadżety. Wspomnieć można chociażby o koncepcie szkicowania w 3D, realistycznym symulatorze lotu czy projekcie prezentowanym podczas tegorocznych finałów Imagine Cup w Polsce dotyczącym zwalczania fobii dzięki wirtualne rzeczywistości. Spektrum wykorzystania inteligentnych okularów jest naprawdę duże. Dzisiaj coś dla rozrywki.


Go Show, najkrócej ujmując, to kino w zasięgu ręki. Jest to specjalna aplikacja na smartfona, która daje możliwość oglądania filmów z wykorzystaniem okularów tworzących wirtualną rzeczywistość. Daje to niemalże możliwość noszenia w kieszeni własnego kina.

Go show

Dzięki aplikacji można odtwarzać filmy zarówno w wersji 2D jak i 3D. Twórcy projektu dali użytkownikowi możliwość sterowania filmem będąc w nim, tj. z założonymi okularami. Oprócz tego, wyposażono ją w funkcje znane z innych odtwarzaczy wideo jak chociażby możliwość zapisania ostatniej pozycji filmu i oglądania go później od tego miejsca.

Go Show

Go Show dokonuje także korekcji obiektywu, dzięki czemu obraz filmowy widziany z perspektywy inteligentnych okularów nie jest wypukły. Ciekawą opcją jest także filtrowanie pikseli, które sprawia, że obraz jest ostrzejszy i lepszy jakościowo.

Go Show

Go ShowCiekawą opcją jest również możliwość stworzenia kina w dowolnym miejscu. Aplikacja będzie zawierała całe otoczenie, w które wkomponowany będzie ekran z wyświetlanym filmem. Pozwoli to na odtwarzanie filmów takich jak Park Jurajski w środku dżungli albo horrorów w opuszczonym domu. Efekty muszą być niesamowite.

Go ShowW obecnej chwili aplikacja dostępna jest tylko i wyłącznie w wersji dla systemów Android, trwają pracę nad tym aby także fani produktów od Apple mogli z niej skorzystać.

Go Show

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .