Fliwer – sztuczna inteligencja w Twoim ogrodzie

Posiadanie własnego ogrodu jest marzeniem wielu osób, a dbanie o niego staje się życiową pasją entuzjastów. Podstawą jego piękna jest troszczenie się o rosnące w nim rośliny. To wyzwanie wielokrotnie obkupione jest dużymi kosztami i częstymi rozczarowaniami. Najczęściej wynika to z braku zrozumienia potrzeb roślin przez ich właścicieli. Urządzenia Fliwer skonstruowane zostały w celu rozwiązania tego problemu. Pozwalają monitorować parametry wpływające na żywotność roślin i informować właściciela ogrodu o potrzebnych zabiegach.

Fliwer kontroluje wilgotność gleby, światło, temperaturę, wilgotność powietrza, nawozy. Analizując wszystkie informacje oraz prognozę pogody, decyduję kiedy należy podlać rośliny, nawieźć je, przyciąć, zebrać zbiory, a nawet kiedy można oczekiwać pierwsze kwiaty. Użytkowanie systemu pozwala ograniczyć zużycie wody, a także zwiększyć efektywność czynności ogrodniczych.

FLIWER11 FLIWER3

Poszczególne czujniki Fliwer rozmieszczone nawet w dalekich odległościach od siebie łączą się, tworząc sieć (Smart Grid). Istnieje możliwość zsynchronizowania ich z zaworami wody. Wystarczy zamontować dodatkowe urządzenia zwalniające. Zwalniacze Fliwer oraz sieć czujników pozwalają na zarządzanie systemem nawadniania. Tak zestawiony system sam decyduję kiedy podlać rośliny, ile wody należy zużyć, ale najważniejsze, że sam wykonuję tę czynność, oszczędzając czas właściciela ogrodu.

FLIWER4 FLIWER5

Kolejnym atutem przedsięwzięcia Fliwer jest zaplecze internetowe.  Korzystając z platformy Fliwer online możemy komunikować się z roślinami, poprzez sprawdzanie statusu roślin, uzyskiwanie porad, ostrzeżeń i alarmów związanych ze stanem roślin. Analiza danych z platformy pozwala przewidzieć przyszłe problemy. Unikając chorobom roślin właściciele ogrodu eliminują dodatkowe koszty związane z zakupem kolejnych sztuk roślin. Podłączając urządzenia Fliwer do internetu zapewniamy,także ciągłe aktualizację oprogramowania.

FLIWER2Wykorzystanie platformy online nie jest jedyną możliwością komunikacji. Kondycję roślin można sprawdzać poprzez zamontowane na urządzeniach wskaźniki LED RGB, które  emitując różne kolory informują o stanie roślin.

FLIWER1

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .