Flat Tire Warning Light – urządzenie informujące o stanie powietrza w oponach

Flat Tire Warning Light to koncepcja produktu który z pewnością będzie pomocny ludziom poruszającym się na rowerach. Jest to swego rodzaju nakrętka na wentyl która informuje o tym czy ilość powietrza w dętkach jest wystarczająca.

Flat-Tire-Warning-Light (2)

 

Urządzenie to świeci się na kolor zielony jeżeli wszystko jest w porządku lub na czerwony gdy poziom powietrza jest zbyt niski. W przypadku złapania tzw. „kapcia” lampka zaczyna migać ostrzegając użytkownika. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej znaleźć wentyl gdy jest ciemno, rowerzysta staje się również bardziej widoczny na drodze co zwiększa jego bezpieczeństwo.

Flat-Tire-Warning-Light (4)

Flat Tire Warning Light zostało wyposażone w czujnik którego zadaniem jest odczytywanie wysokości ciśnienia w oponie, a także w chip który wykorzystując wibracje przekazuje energię elektryczną do diody. Gadżet ten można wykorzystać również w kołach motocykla czy samochodu.

Flat-Tire-Warning-Light (3)

Produkt bez wątpienia zwiększy bezpieczeństwo użytkownika który postanowi z niego skorzystać. Pozwoli uniknąć zarówno bolesnych kontuzji które mogłyby być spowodowane przedziurawieniem opony jak również, będzie miało pozytywny wpływ na widoczność na drodze.

Flat-Tire-Warning-Light (1)

 

 

Flat-Tire-Warning-Light (5)

Designer: Mr. Hsiang-Han Hsu

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .