Fitkat – smartband bogaty w możliwości

Fitkat to niepozorna, inteligentna opaska fitnessowa. Mimo, że nie zaskakuje żadnymi nowymi rozwiązaniami, jej wyróżnikiem może okazać się zebranie wszystkich współczesnych technologii w jednym urządzeniu. Jednocześnie, pomimo szerokich możliwości, Fitkat ma wyróżniać się atrakcyjną ceną.

fitkat

Podobnie jak większość urządzeń tego typu, opaska monitoruje aktywność użytkownika podczas dnia. Zbierane dane obejmują więc ilość postawionych kroków, przebyty dystans, sumę spalonych kalorii, czy stopień nawodnienia organizmu. Informacje te można zapisywać, oglądać w formie wykresów i porównywać ze znajomymi. Na bazie uzyskiwanych wyników możliwe jest ustawienie codziennych założeń, a następnie obserwowanie progresu w ich realizacji. Specjalne powiadomienie, przypomni użytkownikowi, gdy nadejdzie czas na szklankę wody, wyliczając go na bazie zdefiniowanych danych, wypitych dotychczas płynów i stopnia aktywności. Nad prawidłowym i regularnym treningiem czuwa wirtualny trener, przekazujący porady i przypomnienia.

fitkat

Dodatkową urządzenie posiada funkcje dbające o bezpieczeństwo użytkownika. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby Fitkat zmusił smartfona do wysłania wiadomości ratunkowej, zawierającej prośbę o pomoc oraz ostatnie, znane położenie użytkownika.

fitkat

Ponadto Fitkat posiada system zapobiegający zgubieniu. Kiedy użytkownik oddali się na określoną odległość o opaski, otrzyma na smartfona powiadomienie o tym fakcie.

fitkat

Niewielki wyświetlacz umieszczony na opasce, oferuje również opcję szybkiego podglądu notyfikacji przychodzących na połączone urządzenia mobilne. Z pełnych możliwości Fitkat, będą mogli cieszyć się użytkownicy smartfonów z systemem iOS oraz Android. Wbudowany akumulator pozwoli na nieprzerwaną pracę przez 14 – 16 dni. Jak informuje producent, to niemalże dwukrotnie więcej niż w konkurencyjnych FitBit Charge i Jawbone UP3.

Aby otrzymać Fitkat w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu indiegogo.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 55 dolarów. Pierwsze wysyłki planowane są na czerwiec 2015.

 

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .