Findster – lokalizator pozbawiony opłat abonamentowych

System GPS od kilku lat, w zatrważającym tempie zyskuje na popularności. Kiedyś wykorzystywany tylko przez wojskowych, dzisiaj przez smartfony, nawigacje samochodowe i różnego rodzaju lokalizatory. Na Think-About opisywaliśmy już kilka lokalizatorów, między innymi taki, który nie wymaga zastosowania baterii, oraz inny, którego wielkość przypomina kapsel butelki. Prezentowany dzisiaj także jest innowacyjny.

Cele, które przyświecały autorom projektu Findstera są oczywiste. Ciężko wyobrazić sobie emocje jakie towarzyszą osobom uświadamiającym sobie, że od kilku minut nie mogą znaleźć swojego dziecka czy ukochanego zwierzaka. Do głowy przychodzą najczarniejsze myśli  a serce podchodzi do gardła. Finalnie okazuje się zazwyczaj, że nic złego się nie stało. Lokalizator pozwala w łatwy sposób oszczędzić sobie nerwów.

Findster

Findster składa się z dwóch podstawowych urządzeń, które są ze sobą bezprzewodowo połączone. Aby odpowiednio pracowały wystarczy tylko specjalna aplikacja na smartfona. Należy przyczepić lokalizator do swojej pociechy czy zwierzaka i można być pewnym, że w każdej chwili można je zlokalizować.

Findster

Druga ciekawa opcja wykorzystuje stacje bazową, która także znajduje się w zestawie. Można zostawić ją w domu i wyznaczyć „bezpieczną strefę” dla swojego dziecka. Po jej opuszczeniu natychmiast otrzyma się wiadomość, która o tym poinformuje.

Findster

Findster wykorzystuje znane od dłuższego czasu rozwiązania, które do tej pory w ogóle nie kojarzone były z lokalizatorami. Umieszczony wewnątrz żyroskop pozwoli na ustalenie czy dziecko bądź pupil spadło z jakiejś wysokości. Ciekawym zastosowaniem jest także śledzenie dziennej aktywności. Dotyczy to głównie zwierzaków, które większość dnia spędzają samotnie. Pozwolą na to zapisy w historii aplikacji.

Findster

Aplikacja ma działać na systemach Android i iOS. Największą zaletą Findstera, o czym nie zostało jeszcze powiedziane, jest to,  że korzystanie z niego jest absolutnie darmowe. W większości takich urządzeń producent pobiera miesięczny abonament za korzystanie z aplikacji. Tutaj tego nie ma. Nie ma także konieczności korzystania z żadnych kart sim.

Findster

Cena urządzenia ma rozpoczynać się od 129$.

Findster

Posted in Archiwalne and tagged , , .