EverSense – ratunek na wysokie rachunki za ogrzewanie

Ochrona środowiska zaczyna odgrywać coraz większą rolę zarówno w gospodarce, jak i w życiu pojedynczej jednostki. Przypominanie o segregacji śmieci, zakazu ich palenia, a także wskazywanie licznych problemów zanieczyszczania otoczenia pomaga w skutecznej walce o przyszłość planety. Rozwój technologiczny jest ważnym czynnikiem, który  wspomaga efektywność dbania o środowisko naturalne, a najlepszym przykładem to potwierdzającym jest koncept EverSense, który w znaczący sposób pozwala ograniczyć bezproduktywne zużycie energii w każdym domu, biurze i innym pomieszczeniu.

EverSense jest to bezprzewodowy termostat, który został wyposażony w opatentowaną technologię Control Technology. Użytkownik po zainstalowaniu aplikacji mobilnej na swoim smartfonie jest wstanie zsynchronizować go z urządzeniem. Takie połączenie otwiera nowe możliwości zarządzania zużyciem energii i ciepła. EverSense kontroluje poziom temperatury i zużycia energii w zależności jak daleko lub blisko znajduje się właściciel mieszkania od swojego domu. W przypadku, gdy opuszcza on swoje miejsce zamieszkania urządzenie zmniejsza zużycie energii i temperaturę w pomieszczeniach. Natomiast w sytuacji, gdy mieszkaniec wraca, jego odległość od domu jest mierzona, a  termostat przestawia się w zależności do przebytej trasy. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, a także pozwala ograniczyć koszty ogrzewania mieszkania, bez jednoczesnego zmniejszania komfortu codziennego życia.

EverSense1 EverSense2

Urządzenie wyposażone jest w 4.3″ wyświetlacz dotykowy, na którym oprócz temperatury przedstawiana jest prognoza pogody i porady jak efektywnie zmniejszać zużycie energii. EverSense posiada również wbudowane wysokiej jakości głośniki dla strumieniowania muzyki z smartfonów. Wszystkie te czynniki sprawiły, że ten zaawansowany technologicznie termostat został nagrodzony w konkursie Spark Awards 2013 w kategorii produkt.

EverSense3

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .