ErgoDox EZ – nietypowa klawiatura mechaniczna

Wedle założenia ErgoDox EZ ma być najbardziej ergonomiczną klawiaturą na świecie. Urządzenie składa się z dwóch współpracujących ze sobą modułów.

ErgoDox EZ

Nietypowe jest również prostopadłe, niezazębiające się ułożenie klawiszy oraz wysunięcie dwóch środkowych kolumn ku górze. Przyciski funkcyjne są obrócone o kąt 45 stopni względem całości. Ponadto wszystkie klawisze są całkowicie programowalne, co oznacza że mogą wywoływać dowolną, zdefiniowaną przez użytkownika funkcję.

ErgoDox EZ

Ponadto klawiatura otrzymała mechaniczne przełączniki, które posiadają kilka zalet względem tradycyjnych klawiszy. Różnica dotyczy przede wszystkim skoku klawisza. Konwencjonalne klawiatury posiadają amortyzację z gumy. Amortyzacja mechaniczna oferuje większą sprężystość, oraz pozwala na wywołanie aktywności w nawet w okolicach połowy wciśniętego klawisza (4mm). Rozwiązanie to pozwala na przyjemniejszy i delikatniejszy kontakt z klawiszami oraz możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. Producent ErgoDox EZ pozwala samodzielnie wybrać, który z 5 typów przełączników mechanicznych (różnice skoku i siły nacisku) ma znaleźć się w dostarczonej klawiaturze.

ErgoDox EZ

Moduły są ze sobą połączone za pomocą złącza Jack 3,5mm. Obudowa klawiatury jest precyzyjnym odlewem, a żaden jej element nie został wykonany w technologii druku 3d. Producent zapewnia 2-letnią gwarancję.

Aby otrzymać klawiaturę ErgoDox EZ w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu indiegogo.com, należy wesprzeć jej projekt kwotą co najmniej 190 dolarów (oferta limitowana). Pierwsze wysyłki planowane są na grudzień 2015.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .