EmoPulse Smile – smartphone na nadgarstku

Smile to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Wygląda jak nowoczesny zegarek, ale jego funkcje nie kończą się na informowaniu o tym która jest godzina. Jak zapewniają producenci poinformuje również w jakim nastroju jest jego użytkownik, czy potrzebuje on odpoczynku, nie dopuści do tego aby ktoś dzwoniąc przerwał mu sen a nawet obudzi w fazie snu która dla właściciela będzie najbardziej optymalna.

EmoPulse - smartphone na nadgarstku 1

Poprzez zastosowanie specjalnego systemu Smile sam potrafi nauczyć się pewnych wzorców. Po obejrzeniu dwóch czy trzech filmów gadżet ma być w stanie określić preferencje i gusta jego posiadacza. Pełni on także funkcję telefonu, aby odebrać połączenie wystarczy powiedzieć słowo „tak” lub inne twierdzące gdyż produkt rozumie język naturalny. Istnieje również możliwość korzystania z serwisów społecznościowych.
EmoPulse - smartphone na nadgarstku 4

Kolejną z funkcji przedstawianego produktu to wykorzystanie go do płatności elektronicznej które działają na zasadzie kart PayPass, w przypadku zgubienia tego „portfela” nie będzie możliwości wypłaty pieniędzy do czasu aż użytkownik nałoży go na nadgarstek i odblokuje komendą głosową.  Produkt ten to również odtwarzacz muzyki pracujący w sposób bezprzewodowy zachowujący wysoką jakość dźwięków, 12-megapixelowy aparat nagrywający video z rozdzielczością HD 1080p, a także czytnik kodów QR.

EmoPulse - smartphone na nadgarstku 6

Wg koncepcji wśród możliwości Smile’a są opcje wirtualnego asystenta który będzie w stanie wykonywać część czynności za użytkownika (takie jak np. zamawianie kwiatów czy obiadu). Jeżeli asystent przeprowadzał już podobne zadanie zrobi to bez problemu, jeżeli natomiast wykonuje je pierwszy raz będzie podsuwał sugestie i rozwiązania takie jak kontakty do dostawców kwiatów czy najbliższe miejsca w których można zjeść posiłek. Gadżet poinformuje również o tym jaka temperatura jest aktualnie na zewnątrz, będzie zarządzał klimatyzacją czy dostosuje muzykę z systemów muzycznych do nastroju jego posiadacza aby zredukować stres.

EmoPulse - smartphone na nadgarstku 2

Smile zaoferuje dostęp do 1,7 mln filmów „w chmurze” z analizą tego jak czuł się użytkownik podczas oglądania poprzednich gatunków filmowych i wyborem tych najodpowiedniejszych dla obecnego stanu emocjonalnego. Kolejne opcje to wirtualny trener fitness czy doradca biznesowy który zaproponuje krok po kroku strategie rozwoju firmy.

EmoPulse - smartphone na nadgarstku 3

Urządzenie to ma pracować w systemie 4G, posiadać najszybszy na rynku procesor do tego typu produktów, szybkość transmisji danych ma oscylować w granicy 10 GB/s, ponadto przewidziano współpracę z USB 3.0, a bateria po naładowaniu powinna wystarczyć na 7 dni użytkownika.
Producent przewiduje, że cena Smile’a wyniesie 480$ w przypadku wersji z pamięcią wewnętrzną 128 GB oraz 550$ za model 256 GB. W ceny te nie są wliczone koszty dostawy ani podatki lokalne. Dodatkowo przyszły nabywca będzie musiał podać rozmiar nadgarstka, posiadanego operatora komórkowego oraz region zamieszkania. Przewidywany czas dostawy w obydwu przypadkach to październik 2013.

Design – Dover, Delaware, United States

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .
  • Dominik

    Where I buy this watch??