Dreampad – uczyń sen bardziej relaksującym

Dreampad to nietypowa poduszka, która poprzez wibracje i muzykę ma relaksować użytkownika i ułatwiać mu zasypianie.

Dreampad

To że muzyka uspokaja i ułatwia zasypianie wiadomo od dawna, odpowiednio przystosowane odtwarzacze proponują odgłosy lasu czy deszczu. Dreampad podchodzi do tematu w nieco inny sposób, mianowicie dostarcza muzykę przez łagodne i uspokajający wibracje, które mogą być słyszalne jedynie przez użytkownika.

Dreampad

Działanie Dreampad bazuje na wykorzystaniu technologii ILS (Intrasound Technology) – opartej na naturalnym przewodnictwie ludzkiego działa. Łatwo wytłumaczyć to na głosie człowieka, a dokładniej różnicy jaką słyszy właściciel głosu mówiąc, a odsłuchując nagrania. Różnice te powodują ludzkie kości, które wprawiane są w drgania, zjawisko to nie jest spotykane kiedy słyszymy nagranie gdyż wtedy dźwięki rozchodzą się jedynie w powietrzu.

Dreampad

Technologia ILS replikuje ten proces przemieniając dźwięki w wibracje, to wszystko przekazywane jest do ucha wewnętrznego skąd oddziałuje na układ nerwowy za pośrednictwem nerwu błędnego. Cały proces przywspółczulnej stymulacji ułatwić ma relaksację użytkownika podczas odpoczynku. Całość może oferować dobre skutki w przypadku osób cierpiących na bezsenność związaną ze stresem, weteranów z PTSD, dzieci z ADHD i ASD oraz chorych u na raka doświadczających bezsenności.

Dreampad

Plusy jakie nieść ma ze sobą Dreampad  to między innymi brak potrzeby zasypiania w słuchawkach, które utrudniają przyjęcie wygodnej pozycji i mogą zsunąć się podczas snu. Dzięki wykorzystaniu wibracji użytkownik słyszy muzykę niezależnie od pozy, wystarczy że głowa będzie znajdowała się na poduszce. Poza tym ważnym atutem jest to że muzyka nie rozprzestrzenia się na otoczenie, dzięki czemu nie przeszkadza reszcie osób przezywających w otoczeniu, a całość można stosować w każdym wieku.

Dreampad

Cena Dreampad wynosi 179 dolarów, zakupić ją można na stronie producenta.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , , , , .