Double O – proste i designerskie lampki do roweru

Double O to designerskie i proste w montażu lampy do roweru, które o swój sukces od niedawna walczą na kickstarter’ze.

Inspiracją do projektu była prostota litery O, której kształt mają obie lampy. Prosty montaż umożliwiają neodymowe magnesy umieszczone w obudowie Double O, pozwalają one na mocowanie i demontaż bez żadnych śrub czy zatrzasków. Cała obudowa natomiast wykonana jest z poliwęglanu i sylikonu, mających czynić ją solidną i wytrzymałą.

[slideshow_deploy id=’15868′]

Autor projektu, Paul Cocksedge, zauważ iż zbyt bliskie położenie koło siebie mocnych diod LED w lampach rowerowych powodować może zagrożenie oślepienia osób jadących z naprzeciwka. Dzięki nietypowemu kształtowi całości i ułożeniu 12 diod LED na jego obwodzie, uzyskano lepsze oświetlenie poprzez rozproszone światło, nie rażące w oczy – „co pozwala widzieć i być widzianym”.  Dodatkowo po zakończeniu jazdy, lampy można złożyć ze sobą i zapiąć na łańcuch, dzięki czemu nie trzeba ich zabierać ze sobą.

Double O

Za zasilanie lamp odpowiadają wbudowane baterie, których czas ładowania, wedle zapewnień autora, wynosi 1,5 godziny i przekłada się na pracę: w trybie normalnym – 2,1 godziny, migania – 4,2; eko – 10 godzin. Samo ładowanie odbywa się poprzez port microUSB.Double O

Double O można nabyć w przedsprzedaży wspierając projekt na portalu kickstarter sumą minimum 40 funtów.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .