DOM’UP – domek na drzewie z prawdziwego zdarzenia

W coraz bardziej zabieganym świecie, korzyści ze zbliżenia się ku naturze zaczynają być coraz bardziej doceniane. Można pójść na spacer do lasu, ale można także zrobić to w amerykańskim stylu. Zwolennicy drugiej opcji, mogli jakiś czas temu przeczytać, na łamach Think-About o koncepcie wyjątkowego hamaku. Dzisiaj natomiast, innowacyjny domek na drzewie.

DOM'UP

DOM’UP to swego rodzaju kabina zawieszana pomiędzy drzewami. Autorzy, Bruno de Grunne i Nicolas d’Ursel czerpali inspirację z kempingów i tradycyjnych, poczciwych chatek budowanych na drzewach. Trzeba jednak przyznać, że ich koncept wygląda dużo bardziej spektakularnie.

DOM'UP

Łączna powierzchnia zawieszanej, ośmiokątnej platformy wynosi 172 m2. Zawiesza się ją między drzewami, bez zbędnej ingerencji w ich strukturę, co powinno cieszyć zwolenników ekologii.

DOM'UP

Autorzy projektu chcieli aby był on jak najbardziej mobilny i rzeczywiście, można go stosunkowo szybko zawiesić między drzewami (np. w parku czy w lesie), a później równie sprawie złożyć. Jednakże główne jego przeznaczenie jest do stałego zamontowania, a wspomniane „stosunkowo szybko” wynosi ok. 2 dni. Tak zawieszony DOM’UP może pozostać tam przez wiele lat. Specjalny system wieszania ma zapewnić lepsze rozłożenie całego ciężaru, dzięki czemu drzewa będą obciążone w mniejszy sposób.

DOM'UP

Płótno DOM’UP jest odporne na promienie UV, posiada podwójne zadaszenie i, jak zapewniają projektanci, jest niezwykle odporne na uszkodzenia. Cena gadżetu wynosi 28 tyś $.

DOM'UP

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .