Delivery Drone – dron przyszłości ekspresowo dostarczający przesyłki

Nie tak dawno głośno zrobiło się o pomyśle szefa Amazon na przyśpieszenie czasu dostaw nadawanych paczek. Jeff Bezos przedstawił metodę w której latające drony miałyby w ekspresowym tempie dostarczać zamawiane produkty. O pomyśle zrobiło się głośno w internecie, niektórzy twierdzili, że pomysł jest genialny, inni go wyśmiewali. Spekulanci twierdzą, że taka opcja mogłaby być dostępna dopiero za ok. 4 – 5 lat. Designerzy technologiczni natomiast przygotowują już pierwsze projekty nowoczesnych dronów.

Delivery Drone

Austriacki projektant – Alfred Urleb – zaprezentował innowacyjną koncepcję, która mogłaby przypaść do gustu szefowi Amazona. Designer przedstawił drona, który mógłby w szybkim tempie dostarczać paczki. Z założenia jednak miałby służyć do ekspresowego transportu krwi, leków czy narządów do przeszczepu. Pomysłodawca projektu nie wyklucza jednak możliwości wykorzystania go do celów komercyjnych.

Delivery Drone

Bez problemu mógłby służyć do dostarczania książek czy płyt CD. Dzięki zamontowanemu, dotykowemu wyświetlaczowi można byłoby bez problemu potwierdzić odebranie paczki. Znajdujący się na dole zbiornik otworzyłby się tylko po odpowiednim potwierdzeniu podpisem elektronicznym.

Delivery Drone

Napędem drona mają być dwa śmigła pozwalające na uniesienie pojazdu bez konieczności korzystania z pasa startowego, start odbywałby się po prostu pionowo do góry.

Nie wykluczone, że tak wyglądać będą pojazdy przyszłości. Widać to m.in. w opisywanych już przez nas konceptach takich jak: SRV-P1 (karetka przyszłości), XQ (futurystyczny skuter), czy UKF Immersion (samochód roku 2027).

delivery Drone

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .