Dart – mały ale potężny zasilacz do laptopów

Zasilacze do laptopów zazwyczaj są niezbyt wygodne, umieszczone w połowie kabla zasilającego ciągną go do dołu. Dlatego też zespół studentów z MIT zaprojektował niewielki i estetyczny adapter, ulokowany przy wtyczce do gniazdka.

dart

Jego wielkość i waga pozwala na bezproblemowe zmieszczenie go w kieszeni czy torebce, a bogata kolorystyka umożliwia dobór swojego ulubionego koloru. Całość ma około 41 cm sześciennych i waży 60 g, a długość kabli (1,83 m) pozwolić ma wygodne użytkowanie. Dodatkowo przy wtyczce do laptopa ulokowany został port USB pozwalający na ładowanie dodatkowych urządzeń przykładowo – telefonu.

dart

Dart współpracuje z laptopami z przedziału napięć 18 – 21V  oraz poziomu mocy do 65 watów (dane o tym ile V potrzebuje laptop znajdują się zazwyczaj na jego etykiecie). Urządzenie to jest kompatybilne ze wszystkimi największymi producentami laptopów PC, w tym: Acer, Asus, Compaq, Dell, Gateway, HP, IBM / Lenovo, MSI, Panasonic, Samsung, Sony i Toshiba. Dodatkowo FINsix, autorzy projektu, proponują również model Dart dla użytkowników MacBook’ów, jednakże z racji indywidualnego złącza do tego typu laptopów cena urządzenie jest wyższa o 79 dolarów, względem standardowej wersji.

dart

Pojawiając się na CES w tym roku, Dart dostał wiele nagród, a teraz o swoją popularyzacje i rozwinięcie projektu walczy na portalu kickstarter, gdzie każdy może wesprzeć projekt. Aby otrzymać egzemplarz Dart można było przeznaczyć na projekt dotację 148 dolarów, jednakże duży sukces przedsięwzięcia spowodował iż przewidziana na ten próg ilość 50 sztuk szybko się rozeszła. Aktualnie kolejny próg przy którym zostało jeszcze 77 dostępnych sztuk wynosi 168 dolarów.

dart

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .