cPulse – dodatkowe, kreatywne oświetlenie do smartfona

cPulse to dodatkowa lampka doczepiana do smartfona, która w połączeniu ze specjalną aplikacją może okazać się przydatna w wielu kontekstach. Gadżet jest swego rodzaju etui, na którego zewnętrznej stronie znajduje się 128 diod LED. Do jego środka zaś wkłada się telefon komórkowy.

CPulseUrządzenia połączone są ze sobą za pomocą micro USB i specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Bardzo ważny jest fakt, że jest to obudowa wręcz minimalistyczna, pod względem gabarytów. Zwiększa grubość znajdującego się w nim urządzenia tylko o 5,5 mm. Podobnie wygląda sytuacja z wagą. cPulse waży zaledwie 85 g.

Prezentowany gadżet pozornie wydaje się tylko i wyłącznie dodatkową, designerską lampką, ale lista jego potencjalnych zastosowań jest o wiele dłuższa. Zainstalowana aplikacja pozwala na tworzenie plików zawierających dane dotyczące oświetlenia i odtwarzanie ich w późniejszym czasie. Ustawienie odpowiedniego koloru światła może zapewnić odpowiedni nastrój chociażby w sypialni. Przyda się także w przypadku doświetlania kadru zdjęć bądź jako mocna lampa błyskowa.

cPulseMożliwość zsynchronizowania rytmu świateł i muzyki pozwoli na stworzenie, chociażby domowej dyskoteki. Ciekawą opcją jest też możliwość otrzymywania informacji o powiadomieniach na portalach społecznościowych na dużym, czytelnym, ledowym wyświetlaczu. cPulse może przydać się także w sypialni, jako budzik. Połączenie zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych pozwoli na szybsze wybudzenie się ze snu. Jak widać możliwości wykorzystania gadżetu zależą tylko i wyłącznie od kreatywności jego użytkownika.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w cPulse jest zawias będący połączeniem miejsca, w którym znajdują się diody LED i kieszeni na smartfona. Oprócz standardowego otwarcia i zamknięcia istnieje także możliwość przekręcenia o 355 stopni. Takie rozwiązanie pozwala na ustawienia oświetlenia według najbardziej wyszukanych potrzeb, ale też sprawia, iż użytkownik w szybki sposób może dostać się do ekranu smartfona.

CPulsePomysłodawcy zadbali także o to aby nie trzeba było, przy każdej konieczności skorzystania ze smartfona, otwierać cPulse, gadżet stałby się wtedy mocno problematyczny. Na jego zewnętrznej krawędzi umieszczono 3 przyciski, które – jak zapewniają projektanci – dają dostęp do wszelkich funkcji smartfona. Dodatkowo na bocznej krawędzi zamontowano gniazdo micro USB, można zatem bez problemu podłączyć smartfon do komputera, bądź do ładowania, bez konieczności rozkładania etui.

CPulsePrzy projektowaniu cPulse zadbano również o to aby zamontowane diody były jak najmniej energochłonne. 1 godzina stałego oświetlenia kolorowymi diodami LED ma zużyć około 7% standardowego akumulatora smartfona.

CPulsecPulse na chwilę obecną współpracuje tylko i wyłącznie ze smartfonami wyposażonymi w system Android 4.4. Ważne są też jego wymiary.  Telefony, które na pewno współpracują z prezentowanym gadżetem to: Samsung Galaxy S3 i S4, HTC One M8 i LG G3.

CpulseCiekawym pomysłem jest również zastosowany przez pomysłodawców koncept alternatywnej dystrybucji. Użytkownik zakupi plik 3D,który będzie mógł wydrukować na swojej drukarce 3D. Wszelkie części mechaniczne i elektroniczne mają zaś być dostarczone pocztą. W ten oto sposób cPulse może obsłużyć także: LG G2, Samsung Galaxy Note 3 i Google Nexus 5.

Gadżet ma być dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym. Kupując go w przedsprzedaży można wybrać także spośród dwóch dodatkowych: złotego i aluminiowego, jest to jednak edycja limitowana. Cena ma wynosić od 79$ w przypadku druku elementów na własną rękę i od 89$ przy dostarczeniu gotowego urządzenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to cena występująca w przedsprzedaży. W przypadku trafienia produktu na sklepowe półki, ma ona wzrosnąć o kolejne 100$.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .