Coffin – naturalny pomnik dbający o wieczną pamięć zwierzęcia domowego

Właściciele zwierząt domowych otaczają je ciepłem i traktują w wielu przypadkach niemal jak członków własnej rodziny. Utrata jednego z nich wiąże się z wielkim smutkiem zupełnie jak w przypadku bliskiej osoby. W wielu zachodnich krajach istnieją już cmentarze dla zwierząt, jednak nadal jest ich bardzo niewiele. Coffin jest to koncepcja, dzięki, której osoby mocno związane ze swoimi pupilami mogą pochować je w bliskim otoczeniu swojego domu i tym samym zadbać o ich pamieć, stawiając naturalny pomnik w postaci drzewa.
Ekologiczne i przyjazne środowisku trumny Coffin wykonane są z w pełni biodegradalnego papieru mache. Produkt składa się z trzech części: trumny, oferowanej w trzech rozmiarach, w zależności od wielkości zwierzęcia, etykiety oraz nasiona drzewa. Ostatni element koncepcji Coffin, czyli ziarno pozwala zadbać o pamięć pupila, a także uporać się ze stratą, gdyż systematyczna pielęgnacja rośliny pomaga w pogodzeniu się ze stratą.

COFFIN1 COFFIN2 COFFIN3

Coffin może być również stosowany jako urna, którą po wypełnieniu zakopujemy. Warto podkreślić, że odejście przyjaciela wiąże się z ogromnym bólem. Te emocje potęgowane są jeszcze bardziej w przypadku dzieci, które nie są wstanie zrozumieć dlaczego dotknęło to właśnie ich towarzysza zabaw.  Produkt Coffin pomaga im w trakcie żałoby i zmienia sposób postrzegania śmierci, na bardziej pozytywny, jako nowego życia.

COFFIN4

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .